قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی ویلنیوس در پروسه حمل هوایی به شهر ویلنیوس

قوانین گمرکی لیتوانی درباره حمل هوایی به ویلنیوس


از نظر متخصصین امر حمل بار بین کشوری استفاده از خدمات فریت بار یا حمل هوایی بهترین راه برای ارسال بار مسافران یا مهاجران به شهر ویلنیوس است. این را نه‌تنها متخصصین بلکه تمام مسافرانی که امنیت، مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت فریت بار را درک کرده‌اند نیز می گویند. این مهم را مسافرانی می‌دانند که وارد فرایند ارسال بار هوایی شده‌اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و در فرودگاه ویلنیوس در شهر ویلنیوس منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. اینجاست که به ارزش و اهمیت به‌موقع رسیدن بار پی می‌برید. دفتر گمرک این فرودگاه CUSTOMS DEPARTMENT UNDER THE MINISTRY OF FINANCE نام دارد. اشراف بر قانون در هر زمینه‌ای واجب است و کمک می کند شما با دید بازتری کارهای ارسال بار هوایی و تحویل گرفتن آن را پیش ببرید. قطع به یقین بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به این قوانین گمرکی دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع با زبان‌های مختلف گله می‌کنید؛ اما ما تمام تلاشمان را کرده‌ایم تا کارتان را آسان کنیم و قوانین گمرکی کشور لیتوانی را یکجا در اختیارتان می‌گذاریم و صد‌البته که این قوانین در تمام گمرک‌های کشور لیتوانی یکسان اعمال می‌شود.

قوانین گمرکی لیتوانی برای حمل هوایی به ویلنیوس


هر کشوری برای ورود کالاهای مختلف به خاکش قوانین منحصر به فردی دارد که معمولا با قوانین کشورهای دیگر متفاوت است؛ در قوانین گمرکی می توان به میزان عوارض و مالیات‌های گروه‌های کالایی اشاره نمود که متفاوت هستند. البته گاهی برخی کالاها هم در قانون برخی کشورها از عوارض و مالیات معاف‌اند. بی‌شک مسافرانی می‌توانند به‌آسانی مراحل ارسال بار را طی کنند که از قوانین اینچنینی نیز آگاه‌اند. خب کسب این اطلاعات کمی وقت‌گیر به نظر می‌رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی درزمینه قوانین گمرکی کشور لیتوانی در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های گمرکی مربوط به ترخیص بار هوایی را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری لیتوانی برای بار هوایی همراه مسافر


در هنگام سفر به شهر ویلنیوس کشور لیتوانی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 100 سیگار برگ کوچک یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون (امکان واردات درصدی این اقلام نیز وجود دارد، برای مثال می‌توانید 100 سیگار و 125 گرم توتون همراه خود داشته باشید.)
 • دارو برای مصرف شخصی
 • دیگر اقلام همراه مسافر تا ارزش 430 یورو

خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می‌شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور لیتوانی دریافت کنید. همین‌طور شما با شنیدن این پادکست در‌می‌یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به لیتوانی ببرید و کدام ها را نمی‌توانید. باز یاد آوری کنیم که معافیت های ذکر شده در این بخش فقط برای بار همراه مسافر منظور می گردند و بار ارسالی را شامل نمی شوند.

کالاهای ممنوع در حمل هوایی به ویلنیوس از نظر گمرک لیتوانی


وقتی بار سفر را می بندید باید از فهرست اقلام ممنوعه از نظر گمرک لیتوانی آگاه شوید. چون اگر کالای ممنوعه‌ای از نظر گمرک لیتوانی در بارتان باشد حسابی به دردسر می‌افتید. این دردسر می تواند شامل تأخیر بسیار طولانی، جریمه، از بین بردن بار و حتی پیگرد قانونی باشد. از نظر قوانین گمرک کشور لیتوانی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • داروهای غیرقانونی
 • اسلحه، مواد منفجره و مهمات
 • چاقو و سلاح‌های کشنده
 • گیاه و محصولات گیاهی
 • گوشت و محصولات گوشتی
 • مواد سمی
 • محتوای مستهجن
 • اقلام تقلبی

قوانین مربوط به بار هوایی مهاجرین در گمرک لیتوانی


مسافر و مهاجر. دو واژه متفاوت در فرهنگ سفر. تفاوت مفهوم این دو واژه را حتماً می‌دانید. مسافر برای سیاحت کردن و مهاجر برای اقامت طولانی به شهر ویلنیوس در لیتوانی سفر می‌کنند. پس بار مهاجر هم باید متناسب با این زمان اقامت باشد و تصدیق می‌کنید که بار همراه مهاجر چندین برابر بار همراه مسافر خواهد بود؛ یعنی مهاجر به شهر ویلنیوس کشور لیتوانی با موضوع اضافه‌بار مسافری روبه‌روست. از آن جایی که هزینه جریمه اضافه بار مسافری بسیار زیاد است، در این موارد همه به بهترین و مقرون به‌صرفه‌ترین راه می‌اندیشند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع است. اگر باری که به کشور لیتوانی می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه لیتوانی به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور لیتوانی سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:
ورود این لوازم معاف از پرداخت عوارض خواهد بود اگر:

 • اقلام قبل از ورود به این کشور حداقل به مدت ۶ ماه تحت مالکیت و مورداستفاده شما بوده باشند.
 • اقلام را برای مصرف شخصی خود و اعضای خانواده‌تان به این کشور وارد نمایید.
 • قصد داشته باشید تا از اقلامی که وارد می‌کنید همان استفاده را بکنید که در کشور مبدأ می‌کردید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت لیتوانی مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت لیتوانی شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست لیتوانی گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

برای حمل هوایی به ویلنیوس می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به ویلنیوس چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به ویلنیوس مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی ویلنیوس

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور لیتوانی ، گمرک Vilniaus teritorinė muitinė ، واقع در فرودگاه بین‌المللی ویلنیوس (Vilnius Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر ویلنیوس فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Vilniaus teritorinė muitinė

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی ویلنیوس (Vilnius Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی ویلنیوس ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور لیتوانی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور لیتوانی در شهر ویلنیوس واقع در فرودگاه Vilnius Airport (Vilnius Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  لیتوانی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور لیتوانی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور لیتوانی از طریق CUSTOMS DEPARTMENT UNDER THE MINISTRY OF FINANCE نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور لیتوانی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به ویلنیوس

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند. فرودگاه ها ی کشور ما ، علی الخصوص فرودگاه امام خمینی ، به عنوان دروازه اصلی حمل ونقل هوایی کشور، با لطف پروردگار و تلاش ، کوشش و مدیریت نیروهای انتظامی، نظامی، قضایی، امنیت و حراستی، و با همکاری پرسنل نهاد ها و موسسات ، مشغول در این فرودگاه ، همواره بستر آرامش و تحرک بی وقفه و امن مسافر و کالا ، در این مکان استراتژیک بوده و هست.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار