قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس در پروسه حمل هوایی به شهر ایروان

قانون‌های گمرکی حمل هوایی به ایروان در کشور ارمنستان


اگر قرار باشد خرده باری به شهر ایروان کشور ارمنستان ارسال کنید در میان راه های موجود بهترینشان کدام است؟ فریت بار و حمل هوایی. این پاسخ بسیاری از مسافرانی است که با این خدمات آشنا هستند. این مسافران کاملا آگاهند که از این طریق، بارشان با بالاترین امنیت ممکن به مقصد می‌رسد و از نظر هزینه هم صرفه جویی می کنند و صد‌البته سریع ترین راه ممکن را انتخاب کرده اند. با انتخاب گزینه فریت بار، شما در مسیر حمل هوایی قرارگرفته‌اید، اما این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و شما لازم است با قوانین گمرکی کشور ارمنستان آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. اطلاعات مورد نیازتان را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قوانین، دیگر دغدغه‌ی جریمه شدن و دردسر نخواهید داشت.
حال فرض می کنیم که بارتان را در مبدا تحویل داده اید و بعد از انجام تشریفات حمل هوایی به ایروان در فرودگاه بین المللی زوارتنوتس منتظر رسیدن بار خود هستید تا با مراجعه به دفتر گمرک فرودگاه با نام CUSTOMS OFFICE تشریفات گمرکی بار را انجام دهید؛ خوب است بدانید تمامی گمرک‌های کشور ارمنستان از قانونی واحد پیروی می‌کنند و اینکه بار را به چه ایالتی ارسال می کنید تفاوتی در قوانین گمرکی ایجاد نمی نماید.

قوانین مهم گمرک ارمنستان مربوط به حمل هوایی به ایروان


اطلاع از تعرفه های گمرکی با ارزش ترین اطلاعات برای شما بعد از رسیدن بار هوایی به ایروان است. اینکه شما بدانید عوارض و مالیات هر کالا در کشور ارمنستان چگونه محاسبه می‌شود. همچنین آگاهی از معافیت هایی که باعث کاهش هزینه های گمرکی می شود نیز بسیار ارزشمند است؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات مورد نیاز شما را در شکل‌های گوناگون به صورت متنی، ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم برای بار هوایی خود را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و پس از تکمیل به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری ارمنستان در حمل هوایی به ایروان


در هنگام سفر به کشور ارمنستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • می‌توانید تا 200 نخ سیگار را معاف از عوارض گمرکی همراه خود داشته باشید.
 • 6 قلم عطر و ادوکلن را با مجموع حجم 5 لیتر می‌توانید معاف از عوارض همراه داشته باشید.
 • همچنین ورود لوازم شخصی شما و دیگر اقلام همراه شما معاف از عوارض‌اند اگر:
 • مجموع ارزششان بیش از 10.000 دلار امریکا نباشد.
 • مجموع وزنشان بیش از 50 کیلوگرم نباشد.

معافیت های ذکر شده در این بخش فقط برای بار همراه مسافر هستند و باری که از طریق فریت بار ارسال می کنید، شامل چنین معافیت هایی نمی شود. پادکست ما در قسمت کشور ارمنستان به تمام پرسش‌هایتان درباره میزان عوارض گمرکی و همین‌طور مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک این کشور پاسخ می‌دهد. در این پادکست، شما قوانین گمرکی مسافری و مهاجری را می‌شنوید. پس با شنیدن پادکست کشور ارمنستان، همیشه یک‌قدم جلوتر سفر می‌کنید.

ورود کدام کالاها از نظر گمرک ارمنستان به شهر ایروان ممنوع است


وجود مقررات گمرکی خود گویای این موضوع است که بار شما به دقت بازرسی خواهد شد. قانون گمرکی ارمنستان اجازه ورود کدام کالاها را صادر کرده و از ورود کدامشان جلوگیری می‌کند؟ اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز به شهر ایروان کشور ارمنستان حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک ارمنستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر و داروهای خطرناک
 • محتوای مستهجن
 • میوه و سبزی‌ها
 • هر نوع اسلحه
 • مواد سمی
 • مواد رادیواکتیو

قوانین حمل هوایی به ایروان ارمنستان درباره مهاجرین


مهاجران به قصد اقامتی بلند مدت به شهر ایروان در کشور ارمنستان سفر می کنند و قصد شروع فصل جدیدی از زندگی خود در این کشور را دارند. پس ما با باری حجیم تر و سنگین تر نسبت به بار مسافر روبه‌روییم. از آن جایی که جریمه اضافه بار مسافری بسیار سنگین است، حمل بار به این شکل منطقی به نظر نمی رسد. راه‌حل اینجاست. با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و از طریق پروسه فریت بار یا حمل هوایی، با هزینه‌ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه بین المللی زوارتنوتس شهر ایروان کشور ارمنستان به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر به قصد اقامت به کشور ارمنستان سفر می‌کنید، می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید. در زیر توجه شما را به قوانین مربوط به این موضوع جلب می نماییم:

 • تمامی این مرسولات مشمول پرداخت عوارض گمرکی می‌شوند.
 • عوارض گمرکی برای مرسولات لوازم خانگی و لوازم شخصی مبلغی ثابت به یورو به ازای هر کیلوگرم است. برای آگاهی از این مبلغ به پادکست فریت بار و کارگوی سفیران قسمت ارمنستان گوش دهید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

اگر می توانید اندکی وقت بگذارید، پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ارمنستان را گوش کنید تا به صورت کامل با قوانین گمرکی کشور ارمنستان آشنا شوید. از سیر تا پیاز قوانین حمل هوایی به ایروان؛ از قوانین بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌ها تا قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل را در این پادکست عنوان کرده‌ایم. به علاوه موارد دیگری که به نفعتان است از آن‌ها آگاه شوید. همچنین توصیه‌های ارزشمندی در محتوای ویدیویی فریت بار به ارمنستان نیز وجود دارد. فرم‌های گمرکی ضروری برای ارسال و ترخیص هم درسایت ما در دسترس شماست. فرم‌ها را دانلود و از پیش آماده کنید تا در هیچ‌یک از مراحل ارسال بار معطل نشوید. آرزوی ما آسایش کامل شما در سفر است.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به ایروان چیست؟


از آنجایی که حمل بار زمینی با کامیون و تریلی انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کامیون برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل هوایی به ایروان در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدا دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

هزینه حمل هوایی به ایروان چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور ارمنستان ، گمرک Араратская региональная таможня ، واقع در فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس (Zvartnots Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر ایروان فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Араратская региональная таможня

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس (Zvartnots Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور ارمنستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور ارمنستان در شهر ایروان واقع در فرودگاه Zvartnots Intl. Airport (Zvartnots Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  ارمنستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور ارمنستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور ارمنستان از طریق CUSTOMS OFFICE نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور ارمنستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به ایروان

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار