چند نکته کلیدی در باره ارسال آثار هنری و تابلوهای نقاشی به خارج از ایران

هنرمندان نیز می‌توانند تاجر شوند. خوب امروزه تجارت از هنر نیز سر در آورده و تجارت آثار هنری رونق فراوان دارد. یکی از شیوه‌های کسب درآمد از آثار هنری و تابلوهای نقاشی، برگزاری نمایشگاه است. نمایشگاه داران بسیاری هرساله آثار هنری و تابلوهای نقاشی هنرمندان ایرانی را برای فروش به گالری‌هایی در کشورهای خارجی می‌برند و یا خود هنرمندان در نمایشگاه‌های گروهی خارج از کشور شرکت می‌کنند. به‌هرروی این آثار باید به‌سلامت و احتمالاً در موعدی مقرر به مقصد برسند. از آنجا که این آثار به‌صورت گروهی فرستاده می‌شود لازم است متولیان ارسال با زمان‌بندی مناسب نسبت به ارسال آن‌ها اقدام کنند؛ زیرا پروسه آماده‌سازی آثار هنری و تابلوهای نقاشی برای ارسال مطمئن و به هنگام کمی زمان بر است. بسته‌بندی آثار هنری و تابلوهای نقاشی حساس و احتمالاً شکننده باید با دقت و اصولی انجام شود تا سلامت ارسال آثار هنری و تابلوهای نقاشی تضمین شود. این آثار هنری و تابلوهای نقاشی با ابزارهایی مناسب از هرگونه ضربه احتمالی مصون می‌مانند تا بینندگان از تماشای آن‌ها لذت ببرند و احتمالاً خریدارشان شوند. پس اگر می‌خواهید به‌موقع به نمایشگاه یا محل فروش آثار هنری و تابلوهای نقاشی برسید دست بجنبانید. شرکت فریت بار و کارگو سفیران در این مسیر همراهی مطمئن برایتان خواهد بود تا آثار هنری و تابلوهای نقاشی با بهترین کیفیت در زمان مقرر و هزینه‌ای منصفانه به کشور مقصد برسد.
 

آشنایی با فریت بار آثار هنری و تابلوهای نقاشی

 
در صنعت حمل‌ونقل بین‌المللی به هرگونه جابه‌جایی بار، به‌صورت کلی یا جزئی، فریت بار اطلاق می‌شود ولی عموماً منظور از فریت بار، حمل هوایی با استفاده از شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی است. فریت بار به نسبت دیگر راه‌های حمل مطمئن‌تر، سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر است و به صادرکننده امکان دسترسی به اقصی نقاط جهان را می‌دهد. ویژگی‌ها و تکنولوژی بکار رفته در هواپیماهای امروزی باعث شده تا احتمال صدمه و آسیب اشیای قیمتی، حساس و ظریف کاهش یابد و حمل آن‌ها با اطمینان بیشتری انجام شود.
برای ارسال  آثار هنری و تابلوهای نقاشی به سرتاسر دنیا، باید از راهی استفاده کرد که سلامت این اشیای گران‌بها تضمین شود. صادرکنندگان عمدتاً راه هوایی به دیگر راه‌های حمل ترجیح می‌دهند؛ در هواپیما آثار هنری با ایمنی کامل، سرعت زیاد و هزینه کم به مقصد ارسال می‌شوند. در حالی که در دیگر وسایل حمل و نقل مثل کشتی، زمان حمل بسیار طولانی است، شرایط نگهداری آثار هنری چندان مساعد نیست و هزینه زیادی بابت حمل و نقل می‌گیرند. از آنجایی که ایمنی، سرعت و هزینه برای ارسال آثار هنری اهمیت حیاتی دارند، فریت بار راهی مناسب برای ارسال این آثار خواهد بود. سیستم فریت بار وحمل هوایی می‌تواند انواع آثار هنری و تابلوهای نقاشی را در سلامت کامل در تمام کشورهای دنیا تحویل دهد.
 
 
 
 
به دنبال شرکتی برای فریت بار آثار هنری‌تان هستید؟ از خدمات سفیران استفاده کنید. شرکت خدمات فریت بار و کارگو سفیران "ارسال هوایی آثار هنری و تابلوهای نقاشی" شما را با احتیاط و مراقبت ویژه و با کمترین هزینه فریت بار به سرتاسر دنیا انجام می‌دهد. تجربه‌ای سه دهه‌ای پشتوانه سفیران در فریت بار آثار هنری است. پیکاپ بار از همه استان‌های کشور، حمل محصول به فرودگاه، انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه مبدأ و تحویل در گمرک مقصد از جمله خدماتی است که سفیران برای ارسال‌کنندگان آثار هنری و تابلوهای نقاشی انجام می‌دهد. برای مشاوره، کسب اطلاعات و ثبت درخواست لطفاً با شماره 88830215 تماس بگیرید.
 

ارسال هوایی آثار هنری و تابلوهای نقاشی به خارج از کشور چه اهمیتی دارد؟

 
نمایش در موزه، گالری و نمایشگاه و شرکت در مسابقه و فروش در حراجی و فروشگاه عمده‌ترین دلایل ارسال آثار هنری و تابلوهای نقاشی به کشورهای خارجی هستند. ایران هنرمندان سرشناس و مستعد زیادی دارد و هرساله آثار متعددی از این هنرمندان به خارج از کشور فرستاده می‌شود. این آثار ارزش مادی و معنوی زیادی دارند، برخی از آن‌ها نیز در زمره آثار ملی بوده و حفظ سلامت آن‌ها برای کشور اهمیت حیاتی دارد؛ بنابراین آثار هنری باید از راهی منتقل شوند که سلامت آن‌ها به هیچ وجه تهدید نشود و بدون کمترین خدشه و آسیبی به مقصد برسند. فریت بار همان راه مطمئنی است که مدنظر شماست و همه شرایط حمل محموله‌های ارزشمند هنری را دارد.
 
 
 
 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران به عنوان نماینده رسمی کلیه هواپیمایی‌های معتبر بین‌المللی فعال در ایران، محموله‌های متعددی از این محصولات را به کشورهای مختلف، حتی دورترین کشورها ارسال کرده است و در ارسال انواع آثار هنری و تابلوهای نقاشی تجربه کافی و طولانی دارد. سفیران از مهم‌ترین شرکت‌هایی است که در زمینه "حمل هوایی آثار هنری و تابلوهای نقاشی" به سرتاسر دنیا فعالیت می‌کند. شرکت سفیران همواره تلاش کرده تا هزینه فریت بار آثار هنری و تابلوهای نقاشی را برای مشتریانش تا حد ممکن کاهش دهد تا رضایت خاطر آن‌ها جلب شود.
 

فریت بار آثار هنری و تابلوهای نقاشی به صورت شخصی و مسافری

 
گاهی "فریت بار آثار هنری و تابلوهای نقاشی" زمانی صورت می‌گیرد که شما بخواهید آثار هنری و تابلوهای نقاشی شخصی‌تان را برای نصب در خانه جدید یا هدیه به دوستان با خود به کشور مقصد ببرید و احتمالاً حجم و ابعادش کمی دست‌وپاگیر است و باید تحت مراقبت‌های ویژه ارسال شود. شرکت سفیران آمادگی دارد آثار هنری و تابلوهای نقاشی را با بسته‌بندی استاندارد به‌عنوان بار مسافری از طریق فریت بار ارسال نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه فریت بار مسافری مراجعه نمایید.
 

هزینه حمل هوایی آثار هنری و تابلوهای نقاشی

 
برای جابجایی آثار هنری باید از راهی استفاده کرد که هزینه زیادی در پی نداشته باشد؛ هم هزینه مادی و هم هزینه معنوی. منظور از هزینه معنوی چیست؟ خیلی از آثار هنری و تابلوهای نقاشی میراث انسانی یک ملت به حساب می‌آیند، تکرار ناپذیرند و ارزشی فراتر از مادیات دارند. تصور کنید در حین حمل برای این آثار اتفاق ناخوشایندی بیافتد. جدای از بحث مادی و پولی، ارزش معنوی این آثار چطور جبران می‌شود؟ چطور می‌توان جای آن اثر را پر کرد؟ آیا می‌توان تکرارش کرد؟ وقتی فقط یک نمونه از این اثر باشد دیگر هیچ راهی برای تکرار، جبران یا حتی ترمیم نیست. این‌ها همان هزینه‌های معنوی آثار هنری هستند و باید تا جایی که می‌شود مانع از وقوع آن‌ها شد.
 
 
 
 
نتیجتاً نحوه حمل آثار هنری مسئله‌ای حیاتی است؛ راهی که کمترین هزینه‌ها را به شما تحمیل کند. فریت بار شیوه‌ای مقرون به صرفه، منطقی و معقول برای صادرات آثار هنری و تابلوهای نقاشی است. با فریت بار شما هم هزینه‌های مادی و هم هزینه‌های معنوی خود را به طور محسوسی کاهش می‌دهید. برای محاسبه هزینه فریت بار آثار هنری و تابلوهای نقاشی، شرکت‌های هواپیمایی مبنا را مقصد و وزن محاسباتی محموله قرار می‌دهند که با این روش محاسباتی، هزینه فریت بار برای محموله‌های کوچکی مثل آثار هنری معقول و کاملاً به صرفه خواهد بود. در هواپیماها احتمال صدمه به این اشیا بسیار پایین است و سلامت آثار به بهترین شکل حفظ خواهد شد و آثار همچنان ارزش خود را حفظ می‌کنند و شما به هیچ وجه متحمل هزینه‌های مادی و غیرمادی نخواهید شد.
 
شما می‌توانید با خیالی آسوده ارسال هوایی آثار هنری و تابلوهای نقاشی را به سفیران واگذار کنید. سفیران تضمین می‌کند آثار هنری گران‌بها و ارزشمند شما را، در هر میزان وزنی که هست و هر مقصدی که دارد، با مناسب‌ترین نرخ ارسال کند. برای آشنایی بیشتر با شیوه محاسبه هزینه‌ها و تعیین هزینه فریت بار آثار هنری و تابلوهای نقاشی خود، با شماره 88830215 تماس بگیرید و با کارشناسان سفیران گفت‌وگو کنید.
 

برای فریت بار آثار هنری و تابلوهای نقاشی به چه مدارکی نیاز است؟

 
طبق قانون کشور، خروج آثار هنری و تابلوهای نقاشی با مجوز وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی مجاز است. اگر آثار هنری معاصر تلقی شوند مجوز ارشاد کافی است و نیازی به مدرک دیگری نخواهید داشت. آثار هنری‌ای که برای فروش ارسال می‌شوند، مجوز خروج دائمی می‌گیرند.
 
 
 
 
اگر آثار هنری، معاصر نبوده و قدمت طولانی داشته باشند، خروج آن‌ها باید حتماً با مجوز هیئت دولت و تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی اتفاق بیافتد. البته این آثار فقط به قصد نمایش در موزه‌ها یا نمایشگاه‌ها مجوز خروج موقت می‌گیرند و باید حتماً در موعد مقرر به کشور عودت داده شوند.
 
این حداقل مدارک لازم است و قطعاً به مدارک بیشتری نیاز خواهید داشت. لطفاً با شماره تلفن 88830215 تماس بگیرید؛ کارشناسان سفیران در مورد همه مدارک لازم برای فریت بار آثار هنری و تابلوهای نقاشی راهنمایی‌تان می‌کنند. ممکن است گمرک کشور مقصد قوانین خاص خود را داشته باشد و این احتمال هست که غیر از مدارکی که گمرک ایران از شما می‌خواهد، در آن کشور به مدارک دیگری هم نیاز داشته باشید. این مسئله را هم می‌توانید از سفیران بپرسید. سفیران در پروسه گمرکی حمل هوایی آثار هنری و تابلوهای نقاشی در هرلحظه در کنار شما هست و هر کمک و همراهی‌ای لازم باشد انجام خواهد داد تا بدون مشکل محموله‌تان را ارسال کنید.
 
 

نحوه خروج موقت آثار هنری و تابلوهای نقاشی از فرودگاه امام خمینی

 

آثار هنری و تابلوهای نقاشی بیشتر برای شرکت در نمایشگاه به صورت موقت از کشور خارج خواهند شد.  برای ارسال این آثار باید دانست تابلوهایی کار دست است و بناست از ایران خارج شود به مجوز میراث فرهنگی نیاز دارد. همچنین لازم است پرینت هر اثر تهیه شود و در زیر پرینت به زبان لاتین تمام مشخصات تابلو قید گردد. اگر اثر قبلا از شخص دیگری  خریداری شده است، بایستی فاکتور خرید ارائه گردد و نام فروشنده نیز مشخص شود. ارسال کنندگان  با در دست داشتن این مدارک می توانند به موزه یا میراث فرهنگی منطقه خود مراجعه کنند و معرفی نامه ای خطاب به گمرک دریافت نمایند. البته در مورد پوستر و طرح های ماشینی  نیازی به طی این مراحل نیست. پس از اخذ این مجوز و ارائه تصاویر هریک از تابلوها با مشخصات، ارزیاب گمرک ارزش ریالی تابلوها را جهت اخذ وثیقه از فرستنده اعلام می‌کند. ارسال کننده تابلوهای نقاشی و آثار هنری نیز پس از پرداخت این وثیقه برگ خروج موقت این آثار را دریافت خواهد کرد. اگر فرستنده احتمال می دهد که ممکن است تعدادی از این تابلوها در نمایشگاه کشور مقصد به فروش برسد، پیش از ارسال باید این مطلب را به اطلاع گمرک برساند تا پس از بازگشت تابلوها مشکلی در ترخیص و بازگشت وثیقه به وجود نیاید. 

 

در فریت بار آثار هنری و تابلوهای نقاشی، محمولات چگونه بسته‌بندی می‌شوند؟

 
بهترین کار برای بسته‌بندی آثار هنری این است که آن‌ها را در جعبه قرار دهید. اگر برای این اشیا جعبه‌های مخصوص ساخته شود به مراتب بهتر خواهد بود و احتمال آسیب خیلی کمتر می‌شود. شما می‌توانید ساخت این جعبه‌ها را به سفیران بسپارید. سفیران کارگاه مخصوصی برای ساخت جعبه‌های چوبی دارد و می‌تواند جعبه‌هایی مناسب و مطمئن برای آثار هنری و تابلوهای نقاشی بسازد.
 

صدور بارنامه فریت بار آثار هنری و تابلوهای نقاشی چگونه است؟

 
دفتر سفیران در فرودگاه امام خمینی، ترمینال کارگو، دفتر شماره سیزده قرار دارد. شماره 88830215 شماره اصلی شرکت سفیران است. با این شماره تماس بگیرید و فریت بار محموله آثار هنری و تابلوهای نقاشی خود را به سفیران واگذار کنید. شرکت خدمات فریت بار و کارگو سفیران از سازمان هواپیمایی کشوری برای صدور بارنامه شرکت‌های هواپیمایی معتبر و انجام خدمات حمل هوایی مجوز رسمی دارد و می‌تواند با مناسب‌ترین نرخ این کار را بر عهده بگیرد و بار را در اسرع وقت به مقصد ارسال کند.
 
 
 
 
برای سفیران اعتبار شرکت های هواپیمایی بین‌المللی و مسیرهای پروازی اهمیت خیلی زیادی دارد و همیشه تلاش می‌کند محموله‌های آثار هنری و تابلوهای نقاشی و هر نوع محصول صادراتی راهبردی و ارزشمند دیگری را با بهترین شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی و مناسب‌ترین مسیرها به مقصد برساند. هدف این است که سرعت حمل بیشتر شده، تأخیر به حداقل برسد و در نهایت کیفیت محصولات حفظ شود. برای همین سفیران هواپیماهای پهن‌پیکر و مسیرهای مستقیم را برای بار شما در نظر می‌گیرد که محموله شما در اسرع وقت و در سلامت کامل به کشور مورد نظر برسد.
 

سخن پایانی

 
شرکت سفیران صدور بارنامه و رزرو کتبی را برای آثار هنری شما با نرخی منصفانه انجام خواهد داد. سفیران همچنین امکان پیگیری آنلاین محموله در تمام مراحل فریت بار را فراهم کرده است تا هر زمانی که خواستید از موقعیت محموله خود آگاه شوید. این شرکت از بسته‌بندی و پیکاپ بار تا ارائه خدمات انبارداری در کشور را برای مشتریان انجام خواهد داد. در ضمن سفیران می‌تواند محصولات شما را بیمه ‌کند؛ این شرکت برای بیمه تکمیلی از شرکت‌های بیمه معتبر استفاده خواهد کرد.
 
برای شروع با تلفن 88830215 تماس بگیرید و درخواستتان را ثبت کنید. شرکت فریت بار و کارگو سفیران با چند دهه تجربه در فریت بار آثار هنری و تابلوهای نقاشی از ارزش و اهمیت این محموله و شیوه نگهداری و حمل آن به خوبی آگاه است. سفیران حداکثر سعی‌اش را می‌کند تا هزینه فریت بار آثار هنری و تابلوهای نقاشی به حداقل برسد و محموله شما در سلامت کامل در مقصد تحویل داده شود.
 
حال که با گوشه‌ی از خدمات شرکت سفیران مستقر در باربری فرودگاه امام خمینی ، در زمینه حمل هوایی و فریت بار آثار هنری و تابلوهای نقاشی آشنا شدید بهتر است برخی قابلیت‌های دیگر این شرکت را نیز بدانید. سفیران، هنر را به پرواز در می‌آورد:
 
  • مشاوره رایگان برای حمل بار شما و بازدید آن در مبدأ
  • بسته‌بندی انواع بار جهت حمل هوایی فریت بار در محل کار یا منزل فرستنده 
  • تحویل بار در مبدأ و حمل زمینی آن به فرودگاه 
  • ارائه انواع خدمات انبارداری در مبدأ 
  • ارائه خدمات بیمه تکمیلی بار توسط شرکت‌های معتبر بیمه 
  • انجام تشریفات گمرکی در راستای خروج بار از گمرکات کشور و حمل هوایی به مقصد
  • صدور بارنامه با مناسب‌ترین نرخ حمل هوایی بار با معتبرترین ایرلاین های فعال در ایران
  • دریافت رزرو کتبی بار از ایرلاین و ارائه آن به فرستنده بار
  • ارائه خدمات آنلاین جستجوی بار جهت دریافت اطلاعات مراحل حمل توسط شرکت هواپیمایی
اطلاعات بیشتر

شرایط امنیتی و حراستی فریت آثار هنری و تابلوهای نقاشی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ارسال بار به تمامی کشورهای دنیا

ویدئو های دیدنی فریت بار