تجهیزات صنعتی

فریت بار تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی به سرتاسر دنیا


حتماً کاروان ماشین‌های حمل دستگاه‌ها و تجهیزات صنعتی را در جاده‌ها دیده اید. چندین کامیون که هرکدام بخشی از یک سازه را حمل می‌کنند و دو یا چند خودرو در اطراف آن کامیون‌ها با پرچم‌های رنگی در حرکت‌اند تا این کاروان سلامت و بدون حادثه به مقصد برسد. این شکل انتقال دستگاه‌ها و تجهیزات صنعتی در داخل کشورهاست. انتقالی که هرچند تدابیر لازم درباره اش اندیشیده می شود باز هم از خطر خالی نیست؛ اما گاهی به موقعیت‌هایی بر می خوریم که شرکت‌ها مایل‌اند دستگاه‌ها و تجهیزات صنعتی را برای مقاصد گوناگون به کشورهای خارجی ارسال کنند. باید گفت در جهان امروز و پیشرفت سریع تکنولوژی و دست آوردهای روزانه بشر در زمینه صنایع، همه می‌خواهند با داشتن بهترین و به روز ترین تجهیزات جزو برترین‌ها باشند. گاهی هم با مهاجرت‌های شغلی رو به روییم که صاحبان کسب و کارها ناچارند تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی خود را از کشوری به کشور دیگر منتقل کنند. خوب ارسال جاده ای به شیوه ای که بیان شد از کشوری به کشور دیگر چندان معقول به نظر نمی رسد. همچنین این سفر احتمالاً بسیار طولانی‌تر از حوصله دریافت کنندگان خواهد بود. در ارسال دریایی هم اگر چه امنیت برقرار است ولی بازهم زمان سفر به درازا می انجامد و در دنیای پرسرعت امروز کار را سخت می کند. پس مثل همیشه چشممان به آسمان است. از آنجا که بشر همیشه چاره مشکلات را در آسمان جست و جو می کرده این بار هم چشم به آسمان می دوزد. شاید وقتی لئوناردو داوینچی اولین طرح های بال پرنده‌اش را روی کاغذ می‌آورد هرگز فکر نمی‌کرد روزی برسد که اجسامی مثل تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی بر همین بال‌ها بنشینند و از این‌سوی دنیا به سوی دیگر بروند؛ اما ذهن خلاق بشر همیشه غیرممکن‌ها را ممکن ساخته است. امروزه هواپیماها به عنوان سریع ترین وسیله حمل و نقل در خدمت صنایع قرارگرفته‌اند تا با جابه‌جایی تجهیزات صنعتی چرخ اقتصاد پررونق بماند و چراغ کارخانه‌ها و کارگاه‌ها روشن. امروزه کالاهای گوناگونی مثل دستگاه‌های آشپزخانه و قنادی، تجهیزات کشتارگاهی و ماشین‌های بسته بندی مواد غذایی و بسیاری تجهیزات صنعتی دیگر با هواپیما قابل انتقال است. در این زمینه البته بایدها و نبایدهایی هست که باید در حمل هوایی رعایت شود که در فریت بار محقق می شود. اگر می‌خواهید تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی را برای نمایش، فروش یا حتی تعمیرات احتمالی و یا را ه اندازی کسب و کار به کشوری دیگر بفرستید، شرکت فریت بار و کارگو سفیران با دسترسی به بهترین و مجهزترین هواپیماها بهترین انتخاب برای شماست.

با فریت بار تجهیزات صنعتی بیشتر آشنا شویم


در صنعت حمل‌ونقل بین‌المللی به هرگونه جابه‌جایی بار، به صورت کلی یا جزئی، فریت بار اطلاق می‌شود ولی عموماً منظور از فریت بار، حمل هوایی با استفاده از شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی است. فریت بار به نسبت دیگر راه‌های حمل مطمئن‌تر، سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر است و به صادرکننده امکان دسترسی به اقصی نقاط جهان را می‌دهد.
فریت بار تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی به سرتاسر دنیا را می‌توان با هواپیما انجام داد؛ وسیله‌ای مطمئن، سریع و کم‌هزینه. تجهیزات صنعتی عموماً برای تعمیرات، عرضه در نمایشگاه‌های بین‌المللی و یا صادرات به کشورهای دیگر ارسال می‌شوند. بیشتر این تجهیزات ارزش و قیمت زیادی دارند و به خاطر همین باید با دقت زیاد به مقصد حمل و نقل شوند تا صدمه‌ای نبینند. صادرکنندگان تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی بیشتر از فریت بار و حمل هوایی برای جابجایی استفاده می‌کنند؛ راهی که توانایی حمل این تجهیزات را با هر وزن و ویژگی‌ای را به مطمئن‌ترین شکل ممکن دارد. فریت بار محموله کالاهای صنعتی را با ایمنی کامل، در اسرع وقت و با حداقل هزینه به مقصد می‌رساند.
اگر قصد فریت بار محصولات و دستگاه‌های صنعتی خود را دارید، از خدمات سفیران استفاده کنید. شرکت خدمات فریت بار و کارگوی سفیران در فریت بار تجهیزات صنعتی به سرتاسر دنیا تخصص دارد و می‌تواند این کار را با مناسب‌ترین هزینه فریت بار انجام دهد. سفیران با سابقه‌ای طولانی در فریت بار انواع لوازم صنعتی و کالاهای تجاری و صادراتی، این محصولات را به بهترین نحو برای شما ارسال خواهد کرد. پیکاپ بار از همه استان‌های کشور، حمل کالا به فرودگاه، انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه مبدأ و تحویل در گمرک مقصد از جمله خدماتی است که سفیران برای صادرکنندگان تجهیزات صنعتی انجام می‌دهد. برای مشاوره، کسب اطلاعات و ثبت درخواست لطفاً با شماره 88830215 تماس بگیرید.

درباره فریت بار تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی


تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی عموماً سنگین وزن و گران‌قیمت هستند و حمل آن‌ها کار ساده‌ای نیست؛ مخصوصاً در مسافت‌های دوردست. صادرکنندگان این تجهیزات تمایل دارند تا جایی که امکان دارد محصولاتشان را با بیشترین سرعت و با کمترین هزینه حمل و در سلامت کامل به مقصد بفرستند. فریت بار شرایط لازم و کافی برای حمل انواع کالاهای صنعتی را دارد و مقرون به صرفه و اقتصادی است.
ارسال تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی به خارج از کشور معمولاً به یکی از این دلایل رخ می‌دهد؛ فروش، نمایش و یا تعمیرات. در وضعیت فروش کالاها به طور قطعی مجوز خروج می‌گیرند ولی در حالاتی که تجهیزات برای نمایش در نمایشگاه و یا برای تعمیرات ارسال می‌شوند، مجوز صادرات موقت بوده و کالاها باید دوباره به کشور بازگردانده شوند. در هر حالتی این کالاها ارزشمند تلقی شده و باید با حداکثر دقت جابجا شوند. مهم‌ترین کالاهای صنعتی‌ای که از ایران به خارج از کشور ارسال می‌شوند را مرور می‌کنیم:

حمل هوایی تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی


منظور وسایلی است که در آشپزخانه‌های ایرانی کاربرد دارند؛ وسایلی مثل اجاق‌گاز، کباب‌پز، دیگ پلوپز و ... .
این وسایل عموماً سنگین و حجیم هستند و برای استفاده در آشپزخانه‌های ایرانی خارج از کشور ارسال می‌شوند. بی شک غذاهای ایرانی در میان ایرانیان خارج از کشور و حتی اهالی کشورهای دیگر طرفداران زیادی یافته که برای همین رستوران‌های ایرانی به طبخ این غذاها می‌پردازند. طبیعتاً دستگاه‌های مخصوص طبخ برخی غذاهای ایرانی را در هیچ کجای دنیا جز کشورمان نمی‌شود یافت و صاحبان این مشاغل باید دستگاه مورد نظرشان را از ایران به کشور مقصد ارسال کنند.

 حمل دستگاه‌های پخت و پز قنادی با هواپیما


شامل وسایل و دستگاه‌هایی می‌شود که در قنادی‌ها استفاده می‌شوند. بیشتر این تجهیزات نیز بزرگ بوده و جابجایی‌شان شرایط خاص و ویژه‌ای دارد و بیشتر در قنادی‌های ایرانی خارج از کشور به کار می‌رود. بی شک خیلی از قنادهای مهاجر که همین کسب و کار را در کشور جدید برپا کرده‌اند دوست دارند بازهم از وسایل تخصصی خودشان استفاده کنند و گاهی خرید آن‌ها در کشوری دیگر مقرون به صرفه نیست.

ارسال تجهیزات کشتارگاه‌های صنعتی و بسته بندی مواد غذایی


این تجهیزات که مخصوص ذبح حیوانات و بسته بندی مواد غذایی است بیشتر به کشورهای اسلامی و کشورهایی که به شیوه کشتار حلال اهمیت می‌دهند ارسال می شود.

حمل هوایی دستگاه‌های بسته بندی مواد غذایی


از آنجا که کشورمان سابقه‌ای طولانی در ساخت انواع دستگاه‌های بسته بندی مواد غذایی دارد، شاهد ارسال موردی این کالاها به خارج از کشور هستیم. البته این دستگاه‌ها بیشتر به کشورهای همسایه فرستاده می شود.
باید گفت دستگاه‌های ذکر شده معمولاً سفارشی و موردی در تعداد اندک هستند و ارسال دریایی یا جاده ای آن‌ها اصلاً مقرون به صرفه نیست و فریت بار بهترین راه ارسال این دستگاه‌هاست که معمولاً روی پالت‌های مناسب با تسمه کشی به شکل استاندارد ارسال می‌شوند.

 فریت بار موتورهای صنعتی


الکتروموتورها، موتورهای دیزلی و ژنراتورها از مهم‌ترین موتورهای صنعتی‌ای هستند که از ایران به کشورهای دیگر ارسال می‌شوند. بعضی از این موتورها جزو کالاهای خطرناک به حساب می‌آیند و حمل و نقلشان باید بر اساس پروتکل‌های ایمنی حمل هوایی باشد.

ارسال دستگاه‌های کشاورزی


دستگاه‌های کشاورزی در صنعت کشاورزی و زراعت کاربرد دارند. بعضی از این دستگاه‌ها موتوری هستند که در آن صورت جزو کالاهای خطرناک به حساب می‌آیند. بعضی دیگر نیز تیغه‌های تیز و برنده دارند. فریت بار وسایل کشاورزی باید به صورت تخصصی و اصولی انجام شود تا صدمه‌ای به ابزار یا هواپیما وارد نیاید.

 حمل قالب‌های صنعتی با هواپیما


منظور قالب‌های ریخته‌گری و تزریق پلاستیک است که در صنایع مختلف کاربرد دارند. قالب‌ها عموماً برای صادرات ارسال می‌شوند و ابعاد و وزن‌های متنوعی دارند.

 حمل هوایی تجهیزات عمرانی و ساختمان‌سازی


ساخت و ساز و راه اندازی کارگاه‌های ساختمانی، به فراهم آوردن ابزارها و وسایل تخصصی بسیاری نیاز دارد که نبود هرکدام از آن‌ها در پیشرفت کار خلل ایجاد می کند. گاهی پیمانکاران کشورمان برای اجرای پروژه‌های ساختمانی در کشورهای گوناگون باید بسیاری از این ابزارهای کارگاهی را به خارج از کشور منتقل کنند که فریت بار در این زمینه کارآمد خواهد بود و این ابزار را به بهترین شکل به مقصد خواهد رساند.

 فریت بار تجهیزات حفاری مربوط به شرکت‌های نفتی


نقل و انتقال تجهیزات حفاری بیشتر در میان کشورهایی رایج است که صاحب ذخایر نفتی هستند و به همین دلیل پیمانکاران حفاری برای انجام پروژه‌ها به این کشورها رفت و آمد می‌کنند. کشور ما نیز در این دایره قرار می‌گیرد. بسیاری از پیمانکاران خارجی پس از انجام پروژه‌ها باید ابزارهایشان را به کشورشان باز گردانند. همچنین گاهی پیمانکاران ایرانی برای اجرای حفاری باید تجهیزات خود را به کشورهای دیگر ارسال کنند. شرکت سفیران با تجربه فراوان در این زمینه آماده است تا تجهیزات حفاری را با مناسب‌ترین نرخ و به صورت حمل استاندارد، به کشورهای مورد نظر منتقل نماید.
شرکت فریت بار و کارگوی سفیران به عنوان نماینده رسمی کلیه هواپیمایی‌های معتبر بین‌المللی فعال در ایران، از شرکت‌های فعال در زمینه فریت بار تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی است و می‌تواند این محصولات و دیگر کالاهای صنعتی را به هر مقصدی که بخواهید با ایمنی و اطمینان کامل ارسال کند. برای آگاهی بیشتر در این مورد با شماره 88830215 تماس بگیرید.
سفیران همواره تلاش کرده است تا در کنار بالا بردن کیفیت حمل، هزینه فریت بار تجهیزات صنعتی را برای مشتریانش تا حد ممکن کاهش دهد.

هزینه فریت بار تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی


حمل و نقل دریایی، مسیرهای جاده‌ای و راه‌های ریلی به نسبت فریت بار قدمت و سابقه بیشتری دارند؛ اما این راه‌ها با وجود اعتبار دور و درازشان معایب بزرگی نیز دارند؛ یکی از نکات منفی این راه‌ها هزینه جابجایی زیادشان است. این مشکل زمانی بیشتر به چشم می‌آید که محموله‌های باری خیلی بزرگ نباشند. در حقیقت راه‌های دریایی و زمینی عموماً برای بارهای صادراتی خیلی بزرگ و انبوه مناسب‌تر هستند ولی در مورد محموله‌های کوچک و متوسط به صرفه و اقتصادی محسوب نمی‌شوند.
برای وضعیتی که محموله شما انبوه و بسیار بزرگ نیست، فریت بار راه حملی خیلی بهتر و مقرون به صرفه‌تر است؛ چون شرکت‌های هواپیمایی هزینه فریت بار تجهیزات صنعتی را بر مبنای مقصد و وزن محاسباتی محموله تعیین می‌کنند که برای این وضیعت معمولاً رقمی کاملاً اقتصادی و توجیه‌پذیر می‌شود. ضمن اینکه هواپیما توانایی حمل انواع تجهیزات صنعتی را به همه جای دنیا دارد و نسبت به راه‌های دیگر سریع‌تر است. هواپیماها امروزی به خاطر تکنولوژی به روزی که در آن‌ها بکار رفته، احتمال آسیب کالاها را به حداقل می‌رسانند.
سفیران می‌تواند حمل این کالاها را بر عهده بگیرد. سفیران متعهد می‌شود که محموله تجهیزات صنعتی شما را، در هر میزان وزنی که هست و هر مقصدی که دارد، با مناسب‌ترین نرخ ارسال کند. برای آشنایی بیشتر با شیوه محاسبه هزینه‌ها و تعیین هزینه فریت بار تجهیزات صنعتی خود، با شماره 88830215 تماس بگیرید و با کارشناسان سفیران گفت‌وگو کنید.

برای فریت بار تجهیزات صنعتی به چه مدارکی نیاز است؟


همان‌گونه که پیشتر اشاره شد کالاهای صنعتی یا به صورت قطعی از کشور خارج می‌شوند و یا به صورت موقت. برای آن دسته تجهیزاتی که موقت خارج می‌شوند، شما باید ضمانت یا تعهد خروج ارائه کنید. گمرک کشور برای این دسته پروانه خروج موقت صادر می‌کند. اگر در موعد تعیین شده کالا به کشور عودت داده نشود ممکن است ضمانت یا تعهد شما به اجرا گذاشته شود و جریمه شوید. مدرک دیگری که نیاز خواهد بود داشتن پروانه تولیدی برای کالاهای ساخت داخل است. ضمناً برای بعضی از کالاها داشتن برگه استاندارد الزامی است؛ اگر تجهیزات شما جزو این دسته کالاهاست باید حتماً برای کالاهایتان از سازمان ملی استاندارد کشور، گواهی استاندارد بگیرید.
فراموش نکنید گمرک کشورهای مختلف قوانین خاص خود را دارد و این احتمال هست که غیر از این مدارک، مدارک دیگری هم از شما خواسته شود. برای آگاهی بیشتر با شماره تلفن 88830215 تماس بگیرید؛ کارشناسان سفیران در مورد همه مدارک لازم برای فریت بار تجهیزات صنعتی به کشورهای مختلف دنیا راهنمایی‌تان می‌کنند.
به خاطر داشته باشید سفیران در طی تشریفات و پروسه گمرکی در کنار شما و همراه‌تان خواهد بود و مشاوره و راهنمایی لازم را به شما خواهد داد.

در فریت بار تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی، محصولات چگونه بسته‌بندی می‌شوند؟


نکته مهم پیش از بسته‌بندی این محصولات این است که وسایل از وضعیت خطرناک خارج کنیم؛ اگر روغن یا بنزین درون وسیله‌ای هست حتماً باید به طور کامل تخلیه شود. همینطور اگر باطری و یا کپسول گاز روی تجهیزی نصب است، باید این‌ها را از آن تجهیز جدا کرد و وسیله را بدون باطری و کپسول بسته‎بندی کرد.
برای بسته‌بندی اگر امکانش هست تجهیزات را در جعبه چوبی مناسبی قرار دهید که محکم باشد. جعبه‌ها نگه‌دارنده‌های بهتری هستند. پس از بسته‌بندی می‌توان آن‌ها را پالت‌بندی و تسمه‌کشی کرد تا در طول راه ایمن بمانند.

صدور بارنامه فریت بار تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی چگونه است؟


شرکت خدمات فریت بار و کارگوی سفیران از سازمان هواپیمایی کشوری برای صدور بارنامه شرکت‌های هواپیمایی معتبر و انجام خدمات حمل هوایی مجوز رسمی دارد و می‌تواند با نرخی منصفانه این کار را بر عهده بگیرد و بار را در اسرع وقت به مقصد ارسال کند. برای سفیران اعتبار شرکت های هواپیمایی بین‌المللی و مسیرهای پروازی اهمیت خیلی زیادی دارد و همیشه تلاش می‌کند محموله‌های تجهیزات صنعتی را با بهترین شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی و مناسب‌ترین مسیرها به مقصد برساند. هدف این است که کالاها با اطمینان کامل و با بیشترین سرعت حمل شوند و هزینه فریت بار کاهش یابد. برای همین سفیران هواپیماهای پهن‌پیکر و مسیرهای مستقیم را برای بار شما در نظر می‌گیرد که محموله شما در اسرع وقت و در سلامت کامل به کشور مورد نظر برسد.
شماره 88830215 شماره اصلی شرکت سفیران است. دفتر سفیران در فرودگاه امام خمینی، ترمینال کارگو، دفتر شماره سیزده قرار دارد. سفیران در قبال محصولات صادراتی شما مسئولیت‌پذیری کامل دارد و تمام تلاشش را برای جلب رضایت شما انجام می‌دهد.

سخن پایانی


صدور بارنامه و رزرو کتبی از خدمات اصلی شرکت سفیران است. سفیران امکان پیگیری آنلاین محموله در تمام مراحل فریت بار برای شما فراهم کرده است تا هر زمانی که خواستید از موقعیت محموله خود آگاه شوید. این شرکت از بسته‌بندی و پیکاپ بار تا ارائه خدمات انبارداری در کشور را برای مشتریان انجام خواهد داد.
شرکت سفیران با تجربه چند دهه فریت بار تجهیزات صنعتی از اهمیت حمل و نگهداری این کالاها به خوبی آگاه است و می‌تواند محموله شما را به خوبی برای فریت بار آماده کند تا هزینه فریت بار تجهیزات صنعتی به حداقل ممکن برسد. شما می‌توانید با اطمینان خاطر محموله خود را به سفیران بسپارید. برای شروع همکاری با تلفن 88830215 تماس بگیرید.
حال که با گوشه‌ی از خدمات شرکت سفیران در زمینه حمل هوایی و فریت بار تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی آشنا شدید بهتر است برخی قابلیت‌های دیگر این شرکت را نیز بدانید. با سفیران، بارهای سنگینتان را سبک کنید:

اطلاعات بیشتر

شرایط امنیتی و حراستی فریت تجهیزات صنعتی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند. فرودگاه ها ی کشور ما ، علی الخصوص فرودگاه امام خمینی ، به عنوان دروازه اصلی حمل ونقل هوایی کشور، با لطف پروردگار و تلاش ، کوشش و مدیریت نیروهای انتظامی، نظامی، قضایی، امنیت و حراستی، و با همکاری پرسنل نهاد ها و موسسات ، مشغول در این فرودگاه ، همواره بستر آرامش و تحرک بی وقفه و امن مسافر و کالا ، در این مکان استراتژیک بوده و هست.
ادامه مطلب

ارسال بار به تمامی کشورهای دنیا