تشریفات گمرکی

خدمات انجام تشریفات گمرکی شرکت سفیران


تشریفات گمرکی عملیاتی است که برای ترخیص کالا در کشورهای مبدأ و مقصد انجام می‌گیرد. این تشریفات شامل مراحل مختلفی است و در نهایت برای تائید اصالت کالا و تطابق اسناد و مدارک است. تشریفات گمرکی در تمام مرزهای کشوری انجام می‌گیرد و هر کالایی برای خروج از کشور نیاز به طی این تشریفات دارد. اگر در پی فرستادن محموله‌ای به خارج از کشور هستید، باید با تشریفات گمرکی کشور آشنا باشید. در حمل کالا به‌وسیله فریت بار یا کارگو، فرستنده یا نماینده او باید تشریفات گمرکی را طی کنند. در مقصد نیز گیرنده کالا باید به انبار فرودگاه مراجعه کند و با طی تشریفات گمرکی در مقصد، محموله خود را ترخیص کند و تحویل بگیرد. توجه داشته باشید که مسئولیت کالای ارسالی با فرستنده است و اگر گیرنده برای ترخیص به گمرک مقصد مراجعه نکند، مسئولیت متوجه فرستنده خواهد بود و اوست که باید هزینه بازگشت یا معدوم‌سازی محموله را بپردازد. پیش از آشنا شدن با انواع تشریفات گمرکی باید گفت سفیران از شرکت‌های فعال در زمینه فوروارد کالاست. شما می‌توانید به شرکت سفیران وکالت بدهید تا از طرف شما پروسه گمرکی در مبدأ و گمرک ایران را طی کند. بی‌شک انجام بسیاری از امور اداری که با رفت‌وآمدهای بسیار همراه است برای خیلی‌ها دشوار خواهد بود. در زمینه طی تشریفات گمرکی شما باید با داشتن اطلاعات کافی همه مدارک لازم را موبه‌مو تهیه کنید تا در روند ترخیص کالا هیچ خللی به وجود نیاید. در واقع مأموران گمرک هیچ‌گونه کاستی در مدارک را نمی‌پذیرند و این یعنی به تعویق افتادن ارسال بار شما. البته صاحبان بار لازم است از تمام نکات امنیتی و حراستی گمرک‌های کشور مطلع باشند تا با رعایت نکات قانونی محموله و مدارک لازم را تهیه کنند. شما می‌توانید برای گرفتن مشاوره با شماره 88830215 تماس بگیرید.

انواع تشریفات گمرکی در حمل هوایی کالا


شرکت سفیران پروسه گمرکی را در بخش‌های گوناگون انجام می‌دهد:

تشریفات گمرکی جهت فریت بار مسافری


فرقی نمی‌کند حجم بارتان چقدر است. از بارهای خرد گرفته تا محموله‌های حجیم باید پروسه تشریفات گمرکی را طی کنند. از جمله بارهای مسافران یا مهاجران. تمام این بارها باید پس از انجام تشریفات گمرکی ترخیص شوند. برای طی تشریفات گمرکی مسافری نیاز به مدرک خاصی نیست و صرف داشتن بلیط و گذرنامه مسافر برای گرفتن مجوز خروج کافی است. البته الزامی به حضور خود مسافر نیست و بنا بر تمهیداتی که گمرک برای مسافرین و مهاجرین در نظر گرفته است یکی از نزدیکان او نیز با داشتن گذرنامه و بلیط مسافر می‌تواند مراحل گمرکی را طی کند. در این بخش شما با انتخاب شرکت سفیران به‌عنوان نماینده خود، انجام صفر تا صد امور گمرکی را به این شرکت می‌سپارید تا تمام مراحل را با رعایت کامل نکات قانونی به انجام برساند؛ توصیه ما این است که خودتان را در گیرودارهای انجام تشریفات گمرکی گرفتار نکنید؛ زیرا طی این مسیر به تخصص و تجربه نیاز دارد و مراحلش پیچیده است و زمان بسیار زیادی از شما خواهد گرفت. شاید هم مجبور شوید با مراحل طاقت‌فرسای بروکراسی اداری در گیر شوید و همین‌طور هزینه‌های اضافی بسیاری بپردازید. پس عاقلانه این است که کار را به سفیران بسپارید تا پس از آماده شدن همه مدارک مورد نیاز در مبدأ و مقصد، انجام امور اداری را بر عهده بگیرد و تشریفات گمرکی جهت خروج بار شما از مرزهای رسمی را به انجام برساند. برای گرفتن مشاوره با شماره 88830215 تماس بگیرید.

تشریفات گمرکی جهت فریت انواع بار تجاری و صادرات کالا


اگر محموله تجاری یا صادراتی باشد، فرستنده محموله باید کارت بازرگانی داشته باشد. کارت بازرگانی از طرف اتاق بازرگانی و با تائید وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می‌شود. شرکت سفیران آمادگی دارد تا تشریفات گمرکی این‌گونه بارها را نیز انجام دهد. اگر تاجری هستید و کارت بازرگانی شما آماده نیست یا فروشنده‌ای هستید که کارت بازرگانی ندارید، شرکت فریت بار و کارگو سفیران، با تجربه امور گمرکی می‌تواند در زمینه ارسال بار تان از کارت بازرگانی همکاران جهت ارسال هوایی بار شما استفاده کند و پروسه تشریفات گمرکی‌تان را به بهترین شکل به انجام رساند.

مدارک مورد نیاز برای شروع تشریفات گمرکی عبارت‌اند از:

  • اصل و کپی کارت بازرگانی
  • فاکتور فروش (Invoice)
  • لیست بسته‌بندی (Packing List)
  • قبض انبارداری که نشان می‌دهد کالا در محوطه گمرک تحویل داده شده
  • معرفی‌نامه رسمی از صاحب کالا
  • گواهی استاندارد برای برخی از کالاها که داشتن این گواهی برای آن‌ها الزامی است
  • مجوز صدور کالا برای کالاهای مشروط
  • گواهی بهداشت برای محصولات غذایی و لوازم‌آرایشی و بهداشتی
  • اصل و کپی وکالت‌نامه از طرف صادرکننده

پس از آن شما باید اظهارنامه صادراتی را (آنلاین یا حضوری) از گمرک کشور تهیه و تنظیم کنید.
روال تشریفات گمرکی هم به این صورت است که گمرک پس از ارزیابی محموله و تائید اظهارنامه صادراتی شما، جواز گمرکی را صادر می‌کند که به‌منزله مجوز رسمی صادرات کالا است. خوب در این بخش هم شرکت فریت بار و کارگو سفیران می‌تواند همراه مطمئنی برای شما باشد و انجام پروسه گمرکی ارسال بار های تجاری شما را بر عهده بگیرد. انجام تشریفات گمرکی در مورد کالاهای تجاری پیچیده و وقت‌گیر است و بهتر است از طریق شرکت‌های فورواردر انجام گیرد. سفیران با اشراف کامل بر تمام مراحل تشریفات گمرکی بارهای تجاری می‌تواند تشریفات گمرکی را در سریع‌ترین زمان ممکن با هزینه‌ای منصفانه برایتان انجام دهد تا از گیرودار بروکراسی اداری و گمرکی رهایی یابید. سفیران از جمله شرکت‌های معتبر فعال در زمینه فریت بارهای تجاری و صادراتی است. این شرکت توانایی ارسال هوایی انواع محموله‌های مواد غذایی، محصولات کشاورزی، تجهیزات صنعتی و ... را به همه نقاط جهان دارد.

خدمات دیگر سفیران


شرکت سفیران بیش از سه دهه است که در زمینه حمل هوایی و نزدیک به چهار نسل است که در صنعت حمل‌ونقل فعالیت می‌کند. سفیران به‌عنوان یکی از شرکت‌های باتجربه و متبحر در فریت بار، خدماتی چون پیکاپ و حمل بار از تمام کشور به فرودگاه، بسته‌بندی حرفه‌ای و انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه امام خمینی و سایر فرودگاه‌ها را برای مشتریان انجام می‌دهد. همچنین بیمه تکمیلی محموله‌ها را از طریق شرکت‌های بیمه معتبر بر عهده می‌گیرد. سفیران امکان پیگیری آنلاین بار را نیز برای مشتریانش فراهم کرده است.
سفیران بار شما را در سلامت کامل، در اسرع وقت و با حداقل هزینه به هر مقصدی در دنیا، حتی دورترین کشورها، ارسال می‌کند. لطفاً برای گرفتن مشاوره، کسب اطلاعات بیشتر و شروع همکاری با شماره 88830215 تماس بگیرید. دیگر خدمات سفیران به این شرح است:


اطلاعات بیشتر

شرایط امنیتی و حراستی فریت تشریفات گمرکی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند. فرودگاه ها ی کشور ما ، علی الخصوص فرودگاه امام خمینی ، به عنوان دروازه اصلی حمل ونقل هوایی کشور، با لطف پروردگار و تلاش ، کوشش و مدیریت نیروهای انتظامی، نظامی، قضایی، امنیت و حراستی، و با همکاری پرسنل نهاد ها و موسسات ، مشغول در این فرودگاه ، همواره بستر آرامش و تحرک بی وقفه و امن مسافر و کالا ، در این مکان استراتژیک بوده و هست.
ادامه مطلب

ارسال بار به تمامی کشورهای دنیا

ویدئو های دیدنی فریت بار