قوانین گمرکی فرودگاه پتروپاولوفسک-کامچاتسکی در پروسه حمل هوایی به شهر پتروپاولوفسک-کامچاتسکی

قوانین گمرکی کشور روسیه درباره حمل هوایی به پتروپاولوفسک-کامچاتسکی

 

با نگاهی جامع به روش های موجود برای ارسال بار به شهر پتروپاولوفسک-کامچاتسکی استفاده از خدمات فریت بار یا حمل بار هوایی بهترین راه برای ارسال بار مسافران یا مهاجران است. هرکسی که یک بار سرعت بالا و ایمنی و قیمت مقرون به صرفه حمل بار هوایی را تجربه کرده باشد این ادعا را تایید می کند. این را تنها اشخاصی می‌دانند که وارد فرآیند حمل بار هوایی شده‌اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و در فرودگاه  پتروپاولوفسک-کامچاتسکی در شهر پتروپاولوفسک-کامچاتسکی در کشور روسیه منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. نام دفتر گمرک این فرودگاهFederal customs service است. وقتی کاری به جز انتظار نداریدسرعت بالای حمل بار هوایی برایتان دلپذیر می شود. در کنار سرعت بالای فریت بار برای اینکه تشریفات گمرکی بارتان نیز با سرعتی خوب پیش برود لازم است اطلاعاتی راجع به قوانین گمرکی کشور روسیه داشته باشید. حتماً بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به قوانین گمرکی کشور روسیه دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع روسی گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده­ایم و قوانین گمرکی کشور روسیه را یکجا و ترجمه شده در اختیارتان می‌گذاریم و صد البته که این قوانین در گمرک‌های تمام استان های کشور روسیه یکسان اعمال می‌شود.

 

قوانین گمرکی روسیه در حمل بار هوایی به پتروپاولوفسک-کامچاتسکی

 

بررسی قوانین گمرکی روسیه را که شروع کنید به یاد می آورید که هر کشوری برای خودش قوانینی جداگانه و اختصاصی دارد. مقرراتی که معمولا با قانون های کشور های دیگر متفاوت هستند؛ در قانون گمرکی نرخ عوارض ورود کالاهای مختلف و مالیات بر وارداتشان متفاوت است. برخی کالاها نیز بسته به شرایط وارد کننده آن ها، در قانون گمرک روسیه از پرداخت عوارض و مالیات معاف‌ شده اند. تردیدی نیست که مسافرانی می‌توانند مراحل فریت بار به پتروپاولوفسک-کامچاتسکی را به سادگی طی کنند که بر این قوانین و تبصره هایشان اشراف کافی داشته باشند. با همه این اوصاف می دانیم که کسب این اطلاعات درباره گمرک روسیه دشوار و وقت گیر است. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما قوانین گمرکی روسیه در رابطه با حمل بار هوایی را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در خدمت شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های گمرکی مربوط به ترخیص بار هوایی را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

 

قوانین گمرک روسیه برای بار هوایی همراه مسافرین به پتروپاولوفسک-کامچاتسکی

 

در هنگام سفر به شهر پتروپاولوفسک-کامچاتسکی در کشور روسیه هر مسافر مجاز است تا لوازم مورد نیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • در سفرهای هوایی، واردات محصولات با ارزش کمتر از 000 یورو مجاز است، با این پیش‌فرض که وزنشان بیش از 50 کیلوگرم نباشد و برای مصرف شخصی فرد باشند. اگر بار همراه از این حدود بیشتر باشد باید اظهار گردد.
 • می‌توانید تا 200 نخ سیگار، یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون با خود همراه داشته باشید.

خوب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می‌شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور روسیه دریافت کنید. البته فراموش نکنید که معافیت های گفته شده در این بخش فقط و فقط برای بار همراه مسافر منظور می گردند. همین‌طور شما با شنیدن این پادکست در‌می‌یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به روسیه ببرید و کدام ها را نمی‌توانید.

 

کالاهایی که ورودشان به صورت حمل بار هوایی به گمرک روسیه ممنوع است 

 

وقتی چمدان های سفرتان را مهیا می کنید، باید بدانید وجود چه اقلامی در بار هوایی تان شما را در شهر پتروپاولوفسک-کامچاتسکی دچار مشکل خواهد کرد. چون اگر یکی از کالاهای ممنوعه‌ از نظر گمرک روسیه در بارتان باشد حسابی به دردسر می‌افتید. این دردسر می تواند تاخیر طولانی در فرآیند ترخیص بار، یا جریمه و پیگرد قانونی باشد. از نظر قوانین گمرک کشور روسیه ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • هرگونه اسلحه
 • محتوای پورنو گرافیک
 • مواد مخدر
 • مواد سمی و رادیواکتیو
 • اقلام گیاهی و حیوانی
 • دستگاه‌های دریافت امواج و تکنیکی که با فرکانس بیشتر از 9 کیلوهرتز کار می‌کنند.

 

 قوانین گمرک روسیه مربوط به حمل بار هوایی مهاجرین به پتروپاولوفسک-کامچاتسکی

 

دو واژه پر کاربرد در فرهنگ سفر که با هم تفاوت قابل توجهی دارند مسافر و مهاجر هستند. تفاوت اصلی این دو مفهوم در ماهیت سفر است. مهاجر برای اقامت بلند مدت و شاید همیشگی به پتروپاولوفسک-کامچاتسکی سفر می‌کند. پس با در نظر داشتن مدت سفر و شکل آن باری که مهاجر برای اقامتش در روسیه نیاز دارد چندین برابر بار مورد نیاز مسافر خواهد بود؛ یعنی مهاجر به کشور روسیه با معضلی به نام جریمه اضافه بار مسافری مواجه می شود. هزینه جریمه حمل اضافه بار مسافری را شرکت هواپیمایی پروازتان مشخص می کند، اما هر ایرلاینی که باشد این مبلغ زیاد و قابل توجه است. افراد هشیار در مواجهه با این شرایط، به بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش موجود می‌اندیشند؛ اما راه ساده تر و کم‌هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع است. اگر باری که به کشور روسیه می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه روسیه به شما تحویل می­دهند.

اگر به قصد اقامت به کشور روسیه سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • تمامی مرسولات لوازم‌خانگی ارسالی به روسیه مشمول عوارض گمرکی می‌شوند.
 • میزان این عوارض معادل درصدی از ارزش مرسوله یا مبلغی ثابت به ازای هر کیلوگرم وزن کالا است (عدد بزرگ‌تر به‌عنوان عوارض دریافت می‌گردد).
 • در نظر داشته باشید ارزشی که برای کالا اعلام می‌کنید، نسبت به وزنش منطقی باشد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان عوارض ذکرشده و مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت روسیه مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت روسیه شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست روسیه گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزئیات مشخص شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

 

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به پتروپاولوفسک-کامچاتسکی چیست؟ 

از آنجایی که حمل بار زمینی با کامیون و تریلی انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک تریلی برای خرده بار اصلا منطقی نیست، فریت بار یا حمل بار هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل بار هوایی به پتروپاولوفسک-کامچاتسکی به چه میزان زمان نیاز دارد؟

پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل بار هوایی به 3 تا 5 روز کاری زمان نیاز دارد.

آیا می توان در مرسوله حمل بار هوایی به پتروپاولوفسک-کامچاتسکی مواد غذایی قرار داد؟ 

ارسال اکثر مواد غذایی به شکل مرسوله حمل بار هوایی بدون داشتن مجوزهای دولتی ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه پتروپاولوفسک-کامچاتسکی

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور روسیه ، گمرک Kamchatskaya Tamozhnya, Tamozhennyy Post "Morskoy Port "Petropavlovsk-Kamchatskiy" ، واقع در فرودگاه پتروپاولوفسک-کامچاتسکی (Petropavlovsk-Kamchatsky Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر پتروپاولوفسک-کامچاتسکی فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Kamchatskaya Tamozhnya, Tamozhennyy Post "Morskoy Port "Petropavlovsk-Kamchatskiy"

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه پتروپاولوفسک-کامچاتسکی (Petropavlovsk-Kamchatsky Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه پتروپاولوفسک-کامچاتسکی ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور روسیه

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور روسیه در شهر پتروپاولوفسک-کامچاتسکی واقع در فرودگاه Petropavlovsk-Kamchatsky Airport (Petropavlovsk-Kamchatsky Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  روسیه، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور روسیه جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور روسیه از طریق Federal customs service نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور روسیه را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به پتروپاولوفسک-کامچاتسکی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای روسیه

ویدئو های دیدنی فریت بار