صفرتا صد صادرات هوایی ماهی و میگو از ترمینال بار فرودگاه امام خمینی

دریای بیکران ، پر است از موجودات ریز و درشتی که شاید خیلی از آن‌ها را هنوز نشناخته باشیم. هزاران سال است این گستره آبی بی‌انتها، از اعماق وجودش سفره‌های ما را رنگین می‌کند. آن ‌هم با پرورده‌هایی ارزشمند که به غذای اصلی امروز آدمیان تبدیل شده است و چه بسیاری کسب‌ و کارها را از دل خویش پدید آورده و صیادان را بر سر سفره برکت اش نشانده است. صید ماهی و دیگر آبزیان نه‌تنها یک کسب‌وکار درون‌مرزی است که امروزه به تجارتی جهانی تبدیل شده است و دادوستدهایی فراوانی در این زمینه صورت می‌گیرد. در کشور ما نیز باوجود دریاهای سخاوتمند در جنوب و شمال، بازار صید و صادرات آبزیان پررونق است و سالانه هزاران تن ماهی صید و به کشورهای گوناگون ازجمله کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و همچنین برخی کشورهای اروپایی صادر می‌شود.
 
از این میان انواع ماهی‌ها و میگو از جنوب به کشورهای حوزه خلیج‌فارس صادر و در زمان مقرر سه ماهه در سال به‌صورت هوایی به کویت فرستاده می‌شود. البته پس ‌از این سه ماه که حمل فقط به‌صورت هوایی است در باقی ماه‌ها امکان ارسال دریایی هم ممکن است. همین‌طور شاه‌میگوی ارس با ارزش غذایی بسیار بالا به اروپا صادر می‌گردد. ماهی سفید دریای مازندران هم سنت سفره شام ایرانیان مقیم کشورهای دور و نزدیک ، در شب سال نو میباشد.  این تنها نمونه‌هایی از صادرات آبزیان به کشورهای گوناگون جهان است.
 
ارسال این محصولات داستان پر نکته ای است که باید آن را از نکته‌دانان شنید. ابتدا باید گفت بی‌شک، حمل هوایی در میان تمامی گزینه‌های موجود ارسال کالا، بهترین راه است و در آن هیچ شکی نیست؛ چراکه این محصولات به‌محض خروج از دریا باید در محیطی مناسب نگهداری شوند تا از خطر فساد مصون بمانند. حال فرستادن این محموله‌ها به فرسنگ‌ها آن‌سوتر از کشور چه وضعی خواهد داشت. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل. از نحوه بسته‌بندی در پک‌های یونولیت همراه با یخ معمولی و خشک گرفته تا قرار دادن آن‌ها روی پالت‌های مناسب و گزینش پروازهایی مستقیم با هواپیماهایی پهن‌پیکر و با طول پروازی کم و همین‌طور لزوم نگهداری همه محصولات دریایی در سردخانه در مبدأ و مقصد و آگاه‌سازی خلبان از وجود محموله فاسدشدنی آبزیان برای تنظیم دمای محل قرارگیری بار در طول پرواز همه و همه نکته‌هایی است که ما در شرکت فریت بار و کارگو سفیران به آن توجه کامل داریم.
 

آشنایی با صادرات هوایی ماهی و میگو از پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی

 
در صنعت حمل‌ونقل بین‌المللی به هرگونه جابه‌جایی بار هوایی تجاری، به‌صورت کلی یا جزئی، کارگو اطلاق می‌شود ولی عموماً منظور از کارگو، همان حمل هوایی انواع بار تجاری با استفاده از شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی است. سیستم کارگو به نسبت دیگر راه‌های حمل مطمئن‌تر، سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر است و به صادرکننده امکان دسترسی به اقصی نقاط جهان را می‌دهد. هواپیماهای مدرن و مجهز امروزی، توانایی حمل انواع محموله‌های فاسد شدنی را داشته و به خاطر طراحی مناسب و تکنولوژی‌ای که در آن‌ها بکار رفته، احتمال آسیب کالاها در آن به حداقل رسیده است.
 
برای "صادرات هوایی ماهی و میگو" و همچینی دیگر محصولات دریایی به سرتاسر دنیا، باید از وسیله‌ای استفاده کرد که تا حد ممکن طراوت و تازگی این محصولات را حفظ کند و در اسرع وقت و با کمترین هزینه به مقصد تحویلشان دهد. آبزیان دریایی در طول راه باید درجایی بسیار سرد نگه داشته شوند تا فاسد نشوند یا از بین نروند. برای صادرکنندگان این محصولات سرعت، شرایط نگهداری و هزینه حمل سه عامل مهم هستند که برای جابجایی محموله روی آن‌ها تأکید دارند. به خاطر همین بسیاری از این صادرکنندگان استفاده از هواپیما و سیستم کارگو را ترجیح می‌دهند. سیستم کارگو یا حمل هوایی همه این مشخصه‌ها را دارد و قادر است که محصولات آبزی را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه به تمام کشورهای دنیا ارسال کند.
 
 
 
 
درصورتی‌که صادرکننده محصولات دریایی هستید و قصد ارسال هوایی آن‌ها را دارید، به شما سفیران را پیشنهاد می‌کنیم. شرکت خدمات فریت بار و کارگو سفیران این توانایی را دارد که کارگو محصولات دریایی  شما را با بیشترین حساسیت و دقت و منصفانه‌ترین هزینه فریت بار به سرتاسر دنیا انجام دهد. سفیران با تجربه‌ای طولانی حمل هوایی ماهی و میگو و همچنین دیگر محصولات دریایی صادراتی حساس و فاسد شدنی را بر عهده می‌گیرد. پیکاپ بار از همه استان‌های کشور، حمل محصول به فرودگاه، انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه مبدأ و تحویل در گمرک مقصد از جمله خدماتی است که سفیران برای صادرکنندگان محصولات دریایی انجام می‌دهد. برای مشاوره، کسب اطلاعات و ثبت درخواست لطفاً با شماره 88830215 تماس بگیرید.
 
 

صادرات هوایی ماهی به کویت

 

کشورهای گوناگون قوانین خاصی برای صید ماهی در نظر گرفته اند. به گونه ای که برخی کشورها در فصلی از سال صید ماهی از دریا و آب های آزاد را ممنوع اعلام می کنند. کشور کویت نیز چنین محدودیت هایی را لحاظ کرده و در بخشی از سال صید ماهی در این کشور ممنوع است. به این ترتیب فرصتی برای صادرات ماهی به این کشور نصیب صادر کنندگان ایرانی می شود تا از راه صادرات انواع ماهی جنوب  مانند : حلوا ، شیر ماهی، سنگ سر، صبور، تن ، خارو، شوریده ، هامور، سرخو  و .....، به سود قابل توجهی دست پیدا کنند. بدیهی است ماهی ازجمله کالاهایی است که در دسته مواد غذایی فاسد شدنی قرار می گیرد و بایستی در کوتاه ترین زمان به کویت برسد. ناگفته پیداست که بهترین و مقرون به صرفه ترین مسیر ارسال ماهی به کویت استفاده از امکانات حمل هوایی است. محموله ماهی با مراقبت های ویژه و مناسب سازی های لازم به سرعت راهی کویت می شود و با حفظ تازگی کامل، به دست مصرف کننده خواهد رسید. گفتنی است علاوه بر کویت، کشورهای دیگر حاشیه خلیج فارس مانند امارات متحده نیز متقاضی دریافت این کالای باارزش ایران یعنی ماهی تازه جنوب هستند. 

 

صادرات هوایی شاه میگو ارس به کشورهای اروپایی

 

 شاه میگوی ارس ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و جزو محصولات دریایی  با ارزش به شمار می آید. تجویز مصرف شاه میگو برای همه گروه های سنی و وجود ماده ارزشمند امگا سه در شاه میگو،  کاستن از کلسترول خون و نقش آن در حفظ سلامت قلب  و از سوی دیگر طعم بسیار لذیذ آن سبب شده تا  یکی از خوش آوازه ترین مواد غذایی در سراسر جهان باشد . به گونه ای که بسیاری از کشورهای اروپایی به ویژه آلمان، فرانسه، ایتالیا، بلژیک و ارمنستان،  هرساله متقای اصلی شاه میگوی ارس هستند و یکی از اهداف مهم صادرکنندگان شاه میگوی ارس به شمار می آیند.  گفتنی است سالانه بیش از 270 تن شاه میگو از منبع آبی دریاچه پشت سد ارس در پلدشت برداشت می شود که ارزش آن بیش از یک میلیون دلار است. البته محدودیت زمانی برای صید این موجود آبزی ارزشمند لحاظ شده تا از انقراض آن جلوگیری شود.حال اینکه مشتریان اروپایی علاقه مندند شاه  میگوها، تازه به دستشان برسد و در پروسه حمل از ایران به اروپا، طعم و مزه آن تغییر نکند. به همین دلیل تنها راه انتقال سریع شاه میگو به عنوان موادغذایی فاسدشدنی، استفاده از خدمات فریت بار است که تمام این شرایط را مهیا خواهد کرد تا محموله صادراتی شاه میگوهای ارس، خیلی زود و با طراوت و تازگی زمان صید، به دست مشتریان اروپایی برسد.

 

ارسال هوایی ماهی سفید دریای مازندران به خارج از کشور

 

دور از وطن که باشی هرچیزی که یاد ایران را زنده کند باعث خوشحالی است. گاهی شاید این مسبب شادی جزو مواد خوراکی باشد. ماهی سفید خزر حالا دیگر برای ایرانی های خارج از کشور به یک نماد تبدیل شده. نمادی که در جمع های ایرانیان حضور دارد و به سفره ایرانیان در هر کجای دنیا برچسب ایرانی بودن می زند. ایرانیان در جشن هایشان مانند عید نوروز هم منتظرند تا این مسافر دریایی ایرانی را از راه آسمان دریافت کنند و یاد وطن و  آداب غذایی ایرانی را زنده نگهدارند.سال هاست که صادر کنندگان ماهی سفید خزر، محموله های ماهی صادراتی خود را با  استفاده از خدمات فریت بار به دست سوپر مارکت داران ایرانی در خارج از کشور، به عنوان اصلی ترین مشتریان این محصولات می رسانند. بی تردید فریت بار تنها راهی است که می توان  با آن محموله ماهی خزر را سالم وتحت مراقبت های لازم در شرایط استاندارد به دست مشتریان در سراسر جهان رساند تا ماهی های سفید خزر تازه و سالم ، همچنان زینت بخش سفره ایرانیان در گوشه گوشه جهان باشد.

 

حمل هوایی محمولات صادراتی ماهی و میگو چه اهمیتی دارد؟

 
ماهی، میگو و شاه‌میگو (لابستر) مهم‌ترین و معروف‌ترین محصولات آبزی صادراتی ایران هستند که عمدتاً به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و اروپا ارسال می‌شوند. از یک‌صد و بیست هزار تن صادرات محصولات دریایی در سال 2019، تقریباً نیمی از آن مربوط به شاه‌میگو بود. بیشتر مشتریان میگوها و شاه‌میگوهای ایران، اروپایی‌ها هستند، در حالی که اکثر ماهی‌های صادراتی کشور به کشورهای عربی همسایه ارسال می‌شوند.
 
محصولات دریایی به خاطر ماهیتشان، عمر محدودی دارند و باید خیلی زود به مصرف برسند. شرایط نگهداری این محصولات نیز باید کاملاً مهیا باشد، اگر این اتفاق نیافتد احتمال فاسد شدن آبزی بالا رفته و در مدت کوتاهی از بین می‌روند و غیرقابل مصرف می‌شوند. با این تفاسیر وسیله جابجایی محصولات دریایی مانند ماهی و میگو و لابستر باید از امکانات کافی برخوردار باشد تا این محصولات را در طول راه در شرایط مناسب نگه دارد. از سویی دیگر این وسیله باید خیلی سریع محموله را به مقصد برساند. سیستم کارگو هوایی ایده‌آل‌ترین وسیله‌ای است که می‌تواند این مهم را بر عهده بگیرد. شیوه کارگو برای نگهداری و حمل انواع محصولات دریایی و آبزی، ایمن و مطمئن و از نظر هزینه کاملاً مقرون‌به‌صرفه است.
 
سفیران از شرکت‌های با سابقه‌ای است که در زمینه ارسال کارگو  محموله های ماهی و میگو فعالیت می‌کند. شرکت فریت بار و کارگو سفیران به‌عنوان نماینده رسمی کلیه هواپیمایی‌های معتبر بین‌المللی فعال در ایران، محموله‌های متعددی از انواع آبزیان مثل میگو، شاه‌میگو و ماهی را به کشورهای آسیایی و اروپایی ارسال کرده است و در مورد کارگو این محصولات تجربه و آگاهی کافی دارد.
 
منصفانه بودن هزینه کارگو محصولات دریایی  از اولویت‌های سفیران است. این شرکت همواره تلاش کرده تا هزینه حمل هوایی مطلوب مشتریانش باشد و هیچ‌گاه دغدغه و نگرانی‌ای در این مورد نداشته باشند.
 

هزینه ارسال هوایی محموله ماهی و میگو چگونه محاسبه می شود؟

 
ممکن است تصور شود که بهترین راه ارسال محصولات دریایی، دریا و مسیرهای دریایی است؛ اما مسیر طولانی، رطوبت و گرمای هوا، مطلوب نبودن امکانات نگهداری در کشتی و البته هزینه بسیار زیاد حمل‌ونقل دریایی باعث شده تا خیلی از صادرکنندگان محصولات دریایی در این مورد دچار تردید شوند. هزینه فاسد شدن و عودت محموله، ممکن است برای صادرکننده بسیار گران تمام شود؛ گاهی حتی به قیمت از دست دادن بازار آن کشور؛ بنابراین صادرکنندگان باید راهی را انتخاب کنند که همه هزینه‌های ممکن را برای آن‌ها به حداقل برساند. فریت بار همان راهی است که به دنبالش هستید.
 
 
 
 
سیستم حمل هوایی و کارگو  راهی مقرون‌به‌صرفه و منطقی برای صادرات محصولات دریایی و هر نوع محصول حساس و فاسد شدنی دیگری است. برای محاسبه هزینه ارسال هوایی محصولات دریایی ، شرکت‌های هواپیمایی مبنا را مقصد و وزن محاسباتی محموله قرار می‌دهند. هزینه ارسال هوایی برای محموله‌های متوسط و نه چندان بزرگ رقمی منصفانه و معقول خواهد بود. از سویی دیگر سرعت حمل بالا و امکانات سیستم کارگو باعث خواهد شد که محصول بدون فساد و آلودگی به مقصد برسد. همین باعث می‌شود که شما به‌عنوان صادرکننده، متحمل هزینه‌های دیگر نشوید.
 
سفیران تضمین می‌کند که محموله ماهی و میگو شما را، در هر میزان وزنی که هست و هر مقصدی که دارد، با مناسب‌ترین نرخ ارسال کند. جلب رضایت خاطر شما وظیفه اصلی سفیران است. برای آشنایی بیشتر با شیوه محاسبه هزینه‌ها و تعیین هزینه صادرات هوایی ماهی و میگو ، با شماره 88830215 تماس بگیرید و با کارشناسان سفیران گفت‌وگو کنید.
 

برای صادرات هوایی ماهی و میگو به خارج از کشور به چه مدارکی نیاز است؟

 
برای صادرات محصولات دریایی در وهله اول به مجوز سازمان شیلات احتیاج دارید. از آنجایی‌ که این محموله های صادراتی، غذایی و خوراکی محسوب می‌شود، پیش از خروج باید برای آن‌ها گواهی بهداشت گرفته شود. این گواهی تائید می‌کند که آبزیان صادراتی سلامت هستند و هیچ بیماری یا آلودگی‌ای ندارند. کارت بازرگانی دیگر مدرکی است که باید به گمرک کشور ارائه بدهید. طبیعتاً این‌ها همه مدارک نیستند و به مدارک دیگری هم نیاز خواهید داشت.
 
لطفاً با شماره تلفن 88830215 تماس بگیرید؛ کارشناسان سفیران در مورد همه مدارک لازم برای صادرات هوایی محصولات دریایی راهنمایی‌تان می‌کنند. ضمناً فراموش نکنید که گمرک کشورهای دیگر قوانین خاص خود را دارند. این احتمال را در نظر داشته باشید که غیر از مدارکی که گمرک ایران از شما می‌خواهد، به مدارک دیگری هم نیاز داشته باشید.
 
 
 
 
می‌توانید به سفیران اعتماد کنید و از مشاوره و راهنمایی‌های این شرکت استفاده کنید. سفیران در پروسه گمرکی صادرات هوایی ماهی و میگو در کنار شماست و هر کمک و همراهی‌ای لازم باشد انجام خواهد داد تا بدون مشکل محصولتان را به مقصد صادر کنید.
 

در پروسه حمل هوایی ماهی و میگو ، محمولات چگونه به درستی بسته‌بندی می‌شوند؟

 
بسته‌بندی محصولات دریایی در حمل اهمیت خیلی زیادی دارد؛ اگر به‌درستی این کار را انجام ندهید احتمال فاسد شدن محموله بسیار زیاد خواهد شد. بسته‌بندی باید شکیل، استاندارد و مستحکم باشد. برای این کار می‌توانید آبزیان را به همراه یخ خشک در یونولیت بگذارید. البته به‌جای یخ خشک می‌توان از یخ معمولی هم استفاده کرد. تأکید زیادی شده که جنس جعبه های یونولیتی حتماً مستحکم و مناسب باشد تا به محصول و حتی هواپیما آسیبی وارد نیاورد. مسئله بعدی دمای نگهداری در حین پروسه حمل هوایی است که باید کاملاً رعایت شود. این دما باید از قبل معین شده و با خلبان و کادر پرواز هماهنگ شود.
 

صدور بارنامه هوایی برای محموله های صادراتی ماهی و میگو با مناسب ترین نرخ حمل هوایی

 
شرکت خدمات فریت بار و کارگو سفیران از سازمان هواپیمایی کشوری برای صدور بارنامه شرکت‌های هواپیمایی معتبر و انجام خدمات حمل هوایی مجوز رسمی دارد و می‌تواند با مناسب‌ترین نرخ این کار را بر عهده بگیرد و بار را در اسرع وقت به مقصد ارسال کند. دفتر سفیران در فرودگاه امام خمینی، ترمینال کارگو، دفتر شماره سیزده قرار دارد. شماره 88830215 شماره اصلی شرکت سفیران است. می‌توانید با این شماره تماس بگیرید و صادرات هوایی محموله ماهی یا میگو  خود را با اطمینان خاطر به این شرکت واگذار کنید.
 
 
 
 
برای سفیران اعتبار شرکت های هواپیمایی بین‌المللی و مسیرهای پروازی اهمیت خیلی زیادی دارد و همیشه تلاش می‌کند محموله‌های محصولات حساس دریایی  و هر نوع محصول صادراتی فاسد شدنی دیگری را با بهترین شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی و مناسب‌ترین مسیرها به مقصد برساند. هدف این است که سرعت حمل بیشتر شده، تأخیر به حداقل برسد و در نهایت کیفیت محصولات حفظ شود. برای همین سفیران هواپیماهای پهن‌پیکر و مسیرهای مستقیم را برای بار شما در نظر می‌گیرد که محموله شما در اسرع وقت و در سلامت کامل به کشور مورد نظر برسد.
 

سخن پایانی

 
اگر قصد صادرات هوایی ماهی و میگو به سرتاسر دنیا را دارید، از خدمات سفیران استفاده کنید. برای شروع با تلفن 88830215 تماس بگیرید و درخواستتان را ثبت کنید. سفیران با چند دهه تجربه در حمل هوایی محصولات دریایی از اهمیت این محموله و همینطور شیوه نگهداری و حمل آن به‌خوبی آگاه است و حداکثر سعی‌اش را می‌کند تا با کمترین هزینه ارسال هوایی، محصولات دریایی شما را به مقصد ارسال کند.
 
سفیران از بسته‌بندی و پیکاپ بار تا ارائه خدمات انبارداری در کشور را برای مشتریان انجام خواهد داد. این شرکت امکان پیگیری آنلاین محموله در تمام مراحل فریت بار برای شما فراهم کرده است تا هر زمانی که خواستید از موقعیت محموله خود آگاه شوید. صدور بارنامه و رزرو کتبی از دیگر خدمات سفیران برای محصولات صادراتی شماست. درنهایت اینکه سفیران محصولات شما را بیمه هم خواهد کرد؛ این شرکت برای بیمه تکمیلی از شرکت‌های بیمه معتبر استفاده خواهد کرد.
 
 
 
 
 
 
حال که با گوشه‌ی از خدمات شرکت سفیران مستقر در کارگو فرودگاه امام ،  در زمینه حمل هوایی و فریت بار محصولات دریایی آشنا شدید بهتر است برخی قابلیت‌های دیگر این شرکت را نیز بدانید. سفیران، قدر اعتماد شما را می‌داند:
 
  • مشاوره رایگان برای حمل بار شما و بازدید آن در مبدأ
  • بسته‌بندی انواع بار جهت حمل هوایی فریت بار در محل کار یا منزل فرستنده 
  • تحویل بار در مبدأ و حمل زمینی آن به فرودگاه 
  • ارائه انواع خدمات انبارداری در مبدأ 
  • ارائه خدمات بیمه تکمیلی بار توسط شرکت‌های معتبر بیمه 
  • انجام تشریفات گمرکی در راستای خروج بار از گمرکات کشور و حمل هوایی به مقصد
  • صدور بارنامه با مناسب‌ترین نرخ حمل هوایی بار با معتبرترین ایرلاین های فعال در ایران
  • دریافت رزرو کتبی بار از ایرلاین و ارائه آن به فرستنده بار
  • ارائه خدمات آنلاین جستجوی بار جهت دریافت اطلاعات مراحل حمل توسط شرکت هواپیمایی
اطلاعات بیشتر

شرایط امنیتی و حراستی فریت محصولات دریایی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ارسال بار به تمامی کشورهای دنیا

ویدئو های دیدنی فریت بار