هر آنچه باید درباره صادرات هوایی مواد غذایی ایرانی به خارج از کشور بدانیم

بی شک عاشقان طعم محصولات و غذاهای ایرانی در جهان فراوان‌اند. شاید هم مهاجران ایرانی خارج از کشوری هستند که گاهی با این طعم‌ها به یاد وطن، ساعات شیرینی را می‌گذرانند. به هر روی ، موضوع رسیدن این مواد غذایی به‌جایی فراتر از مرزهاست. جایی که کسانی انتظارش را می‌کشند. حساسیت موضوع مشخص است. داستان حمل کالایی است که به سریع ترین شکل ممکن باید آن‌ها را به دست متقاضیانش رساند. حفظ طعم و مزه و صدالبته سلامت این مواد، فقط با ارسال سریع آن امکان‌پذیر خواهد بود. امروزه حجم بالایی از این نوع مواد غذایی مانند انواع میوه، مرکبات و سبزیجات، ماهی و میگو و دنبلان کوهی و محصولات لبنی و ... به سراسر دنیا به ویژه کشورهای همسایه ما در حاشیه خلیج‌فارس فرستاده می شود.
 
با دیدن نوع این کالاها خودتان حساسیت موضوع را درک می کنید. درست فکر کرده‌اید. بهترین راه همان است که می‌گویید. حمل با هواپیما یا کارگو به زبان ما.  سیستم کارگو تنها راه ممکن برای ارسال مواد غذایی تازه با حفظ تازگی مواد است؛ اما مراحل بسیار مهمی پیش روست. پیش از آنکه بارتان در هواپیما بنشیند. نکته اینجاست. سرعت در روند مراحل اداری و گمرکی جهت ترخیص کالا و رساندن آن به سریع ترین پرواز که این مهم از عهده هر شخص و نهادی بر نمی‌آید. شاید به عنوان صادرکننده این نوع کالا تاکنون سردرگم مجوزها شده باشید. از یک سو نگران ساعت‌هایی که سپری می شود و مواد غذایی در حال فساد و گیر افتادن در دست‌اندازهای گمرکی برای بالا پایین شدن یک کالای کوچک. رهایی از این گیر و دار هم چاره دارد. اگر امور "صادرات هوایی مواد غذایی‌" خود را به شرکت سفیران بسپارید، تمام مراحل اداری و گمرکی به سهولت انجام می‌پذیرد و کالایتان در اسرع وقت در سلامت کامل به مقصد می‌رسد.
 

آشنایی با صادرات هوایی مواد غذایی ایرانی به خارج از کشور

 
در صنعت حمل‌ونقل بین‌المللی به هرگونه جابه‌جایی هوایی بار تجاری، به صورت کلی یا جزئی، کارگو اطلاق می‌شود ، عموماً منظور از کارگو ، حمل هوایی محمولات تجاری با استفاده از شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی است. کارگو یا همان حمل هوایی به نسبت دیگر راه‌های حمل مطمئن‌تر، سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر است و به صادرکننده امکان دسترسی به اقصی نقاط جهان را می‌دهد. برای ارسال هوایی بار از ظرفیت قسمت زیرین هواپیماهای مسافری که مخصوص حمل بار است استفاده می‌شود. این هواپیماها امروزه توانایی حمل انواع محموله‌ها را داشته و به خاطر تکنولوژی به‌روزشان احتمال آسیب کالاها در آن به حداقل می‌رسد.
 
ارسال مواد غذایی تازه به سرتاسر دنیا، جهت تجارت و صادرات، باید خیلی سریع و با حداقل تأخیر انجام شود تا فاسد نشوند. این مواد غذایی عمر کوتاهی دارد و باید خیلی زود به مصرف برسند. از طرف دیگر شرایط نگهداری و حمل این نوع مواد هم حائز اهمیت است و اگر رعایت نشود، احتمال آلودگی و فاسد شدن مواد بالاتر رفته و حتی ممکن است به طور کلی از بین بروند. به خاطر همین مسائل صادرکنندگان مواد غذایی تازه برای حمل بارشان از راهی استفاده می‌کنند که شرایط نگهداری محموله‌شان را دارد، سریع است و هزینه خیلی زیادی به آن‌ها تحمیل نمی‌کند؛ سیستم ارسال کارگو.  شیوه حمل هوایی بار تجاری با هواپیما از مناسب‌ترین روش های حمل محصولات صادراتی حساس و فاسد شدنی است و این توانایی را دارد که آن‌ها را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه به تمام کشورهای دنیا ارسال کند. 
 
اگر صادرکننده این محصولات هستید و به دنبال شرکتی برای حمل هوایی آن‌ها می‌گردید، از سفیران استفاده کنید. شرکت خدمات فریت بار و کارگوی سفیران این توانایی را دارد که صادرات هوایی مواد غذایی تازه شما را با بهترین شرایط و منصفانه‌ترین هزینه فریت بار به تمامی كشورهای دنیا انجام دهد. سفیران پشتوانه‌ای طولانی در فریت بار انواع محصولات غذایی صادراتی حساس و فاسد شدنی دارد. پیکاپ بار از همه استان‌های کشور، حمل محصول به فرودگاه، انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه مبدأ و تحویل در گمرک مقصد از جمله خدماتی است که سفیران برای صادرکنندگان مواد غذایی تازه و فاسد شدنی انجام می‌دهد. برای مشاوره، کسب اطلاعات و ثبت درخواست لطفاً با شماره 88830215 تماس بگیرید.
 

حمل هوایی مواد غذایی تازه فاسد شدنی چه اهمیتی دارد؟

 
ایران با بیش از هشتاد میلیون نفر جمعیت، یکی از مهم‌ترین کشورهای تولیدکننده مواد غذایی تازه است و مشتریان زیادی در تمام دنیا دارد. کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، آفریقا، اروپا و شرق آسیا مهم‌ترین بازارهای محصولات غذایی تازه ایرانی، مخصوصاً محصولات کشاورزی و لبنی و دریایی، هستند. حمل و نقل مواد غذایی نیازمند دقت و حساسیت زیادی است؛ دما، نور، رطوبت و آلوده نبودن محیط از مهم‌ترین مواردی هستند که در حمل این مواد باید آن‌ها را تحت نظر و کنترل داشت. عموم کشورهای واردکننده محصولات غذایی استانداردهای سخت‌گیرانه‌ای در مورد واردات این محصولات دارند و با شناسایی کوچک‌ترین آلودگی یا فسادی از پذیرش محموله امتناع می‌کنند.
 
 
 
 
برای صادرکنندگان، وسیله جابجایی محموله اهمیت حیاتی دارد؛ اگر حمل و نقل مواد غذایی تازه به صورت استاندارد و اصولی نباشد محصول خیلی زود کیفیتش را از دست می‌دهد و احتمالاً اجازه ورود به کشورها را پیدا نخواهد کرد. وسیله جابجایی محصولات غذایی تازه باید امکانات کافی داشته باشد و با سرعت و هزینه کم محموله را به مقصد برساند. این ایده‌آل‌ترین حالتی است که می‌تواند رخ دهد و سیستم کارگو هوایی این مزیت‌ها را دارد. کارگو برای این محصولات، مقرون به صرفه، ایمن و مطمئن است.
 
سفیران از جمله شرکت‌هایی است که در حوزه کارگو مواد غذایی تازه و فاسد شدنی فعالیت می‌کند. شرکت فریت بار و کارگوی سفیران به عنوان نماینده رسمی کلیه هواپیمایی‌های معتبر بین‌المللی فعال در ایران، محموله‌های زیادی از این محصولات را به قاره‌های مختلف ارسال کرده است و به خوبی با ارسال هوایی این گونه محصولات آشناست. منصفانه بودن هزینه "حمل هوایی مواد غذایی" تازه از مزیت‌های شرکت سفیران است. این شرکت همواره تلاش کرده تا هزینه فریت بار هیچ‌وقت دغدغه و نگرانی مشتریانش نباشد.
 

هزینه ارسال هوایی محمولات صادراتی مواد غذایی ایرانی به خارج از کشور

 
نکته قابل تأمل در بحث هزینه‌ها این است که هزینه‌های صادراتی صرفاً هزینه مادی نیستند، بلکه هزینه‌هایی معنوی و غیرمادی هم وجود دارند که معمولاً در نظر گرفته نمی‌شوند. تصور کنید شما نتوانید محموله خود را به‌موقع به مقصد برسانید و یا با خرابی و آلودگی این کار را انجام دهید. طبیعتا متحمل هزینه‌هایی مثل هزینه مرجوعی، جریمه، امحا، ضرر از دست رفتن بازار و از این دست هزینه‌ها خواهید شد. همه این‌ها هزینه‌هایی معنوی محسوب می‌شوند که در وهله اول به چشم نمی‌آیند. اگر از راه‌های مناسب برای حمل محصولاتتان استفاده نکنید ممکن است علاوه بر هزینه حمل، متحمل این هزینه‌های معنوی نیز بشوید که گاهی بسیار سنگین و غیرقابل‌جبران خواهد بود.
 
 
 
 
سیستم کارگو هوایی از ترمینال بار فرودگاه امام خمینی راهی مقرون به صرفه، منطقی و معقول برای صادرات هوایی مواد غذایی تازه و هر نوع محصول حساس و فاسد شدنی دیگری است. با  خدمات کارگو شما هزینه‌های مادی و معنوی خود را به طور محسوسی کاهش می‌دهید. برای محاسبه هزینه "ارسال هوایی مواد غذایی تازه" ، شرکت‌های هواپیمایی مبنا را مقصد و وزن محاسباتی محموله قرار می‌دهند. هزینه کارگو برای محموله‌های متوسط و نه چندان حجیم رقمی منصفانه و معقول خواهد بود.
 
سفیران جلب رضایت خاطر شما را وظیفه اصلی خود می‌داند و متعهد می‌شود که محموله مواد غذایی تازه صادراتی شما را، در هر میزان وزنی که هست و هر مقصدی که دارد، با مناسب‌ترین نرخ ارسال کند. برای آشنایی بیشتر با شیوه محاسبه هزینه‌ها و تعیین هزینه کارگو مواد غذایی ، با شماره 88830215 تماس بگیرید و با کارشناسان سفیران گفت‌وگو کنید.
 

ارسال سریع و ارزان قیمت مواد غذایی ایرانی پسند به سوپرمارکت‌های ایرانی در سراسر دنیا

 
با نگاهی به آمار مهاجران ایرانی به خارج از کشور درمیابیم که ایرانیان بسیاری در گوشه و کنار جهان زندگی می‌کنند و احتمالاً هر جای جهان که قدم بگذارید یک ایرانی جلوی راهتان سبز خواهد شد. هرکسی هم برای رفتن دلیل خودش را دارد. این خیل به فرنگ رفته اکنون در هر جای جهان تبدیل به یک جامعه شده اند. جامعه ایرانیان امارات، مالزی، آلمان، کانادا و... . جامعه ای با نیازهای واقعی یک جامعه. خوب تفاوت فرهنگ‌های قومی، رفتاری و البته غذایی که برای هرکدام لازم است تدبیری اندیشید. آن‌ها دوست دارند از هر لحاظ ایرانی بمانند. اکنون سخن ما درباره فرهنگ غذایی مهاجران ایرانی جهان است. بی شک طبع غذایی ایرانیان با مزه‌ها و ذائقه ایرانی اخت پیداکرده و دوست دارند هرکجا که هستند گاهی به اصطلاح بو و رنگ خانه‌های قدیمی مادربزرگ‌ها در خانه‌شان راه بی اندازند. طبیعتاً برای تهیه غذای ایرانی باید محصولات غذایی ایرانی نیز در دسترس باشد که در نگاه نخست کمی مشکل خواهد بود؛ اما خوب همین جامعه کوچک در هر کجای دنیا سلیقه غذایی را با خود می‌کشانند و برای این موضوع هم تدبیری اندیشیده‌اند. امروزه در نقاط مختلف دنیا سوپرمارکت‌های ایرانی راه اندازی شده که گاهی فقط کالاهای ایرانی را به فروش می‌رسانند و گاهی هم بخشی از سوپرمارکتشان را به کالاهای صد در صد ایرانی اختصاص داده‌اند. از فروشگاه‌های میوه و تره‌بار ایرانی در کشورهای حوزه خلیج‌فارس گرفته تا محصولات سوپرمارکتی ایرانی در ونکوور و فرانکفورت و لندن، امروزه در همه جای جهان محصولات غذایی ایرانی پسند یافت می شود. حتی با جست و جو در اینترنت می‌توانید به لیستی از فروشگاه‌های ایرانی در مناطق مختلف دنیا دسترسی پیدا کنید که این‌گونه کالاها را با سرویس‌های پستی برای خریداران فراهم می‌کنند.
 
 
 
 
 
نکته اساسی در این میان شیوه ارسال این محصولات از ایران، به دست سوپر مارکت داران در سرتاسر دنیا، است. کالاهای سوپرمارکتی باید روزانه مصرف و در یخچال نگه‌داری شوند. از طرفی ارسال بار هم پیچ‌وخم خودش را دارد و نمی‌توان مراحلش را نادیده گرفت؛ یعنی با سهل‌انگاری در یکی از مراحل ارسال بارهای سوپرمارکتی و نرسیدن کالاهایی مثل سبزیجات، ماهی سفید، بستنی، میوه‌ها و ... به سریع‌ترین پرواز، معلوم نیست صاحب بار چقدر ضرر کرده است. احتمالاً کالاها تا پرواز بعدی باید در یخچال ترمینا بار فرودگاه امام بمانند که خود موجب فاسد یا بی کیفیت شدن مواد غذایی خواهد شد. پس ارسال بارهای سوپرمارکتی حساسیت بسیار بالایی دارد. هم در مرحله پیش از پرواز. پس از انجام امور گمرکی در مبدأ، وقتی کالاها آماده پرواز می‌شوند می‌بایست در شرایط نگهداری‌شان از نظر دمایی دقت داشت، همچنین هنگام پرواز نیز وسواس به خرج دادن در حفظ دمای مناسب نگهداری این محصولات، باعث می‌گردد تا این مواد غذایی، با همان رنگ و بو و طعم مناسب، به دست سوپرمارکت‌ها برسد و خریداران بتوانند از موادی تازه و مفید استفاده کنند.
 
 
 
 
این شرایط را ما در شرکت سفیران برایتان فراهم کرده‌ایم. سفیران سال‌هاست در زمینه ارسال بارهای سوپرمارکتی به سراسر دنیا فعالیت جدی دارد. به گونه ای که صفر تا صد داستان ارسال این‌گونه بارها را خوب می‌داند. از آماده‌سازی مدارک گرفته تا تحویل گرفتن بار از فرستنده، شرایط مناسب نگهداری پیش از پرواز تا انجام تشریفات گمرکی در مبدأ و تحویل دادن بار به سریع‌ترین پرواز به مقصد مورد نظر. این‌ها مراحلی است که شرکت سفیران طی سال‌ها همکاری با فرستندگان بارهای سوپرمارکتی به دست آورده و هر بار این مسیر را آسان‌تر طی می کند و تمام تلاشش رسیدن مواد غذایی تازه به دست مهاجران دور از وطن است تا بوی قرمه های طبخ شده با سبزیجات تازه از ایران رسیده دنیا را پر کند.
 

برای صادرات هوایی مواد غذایی ایرانی به خارج از کشور ، به چه مدارکی نیاز است؟

 
مواد غذایی عموماً محصولات کشاورزی و یا دامی و لبنی هستند. اگر محصول شما کشاورزی باشد باید از سازمان جهاد کشاورزی گواهی بهداشت نباتی بگیرید؛ این گواهی به‌منزله سلامت محصول شماست. اگر مواد منشأ دامی دارند باید تائیدیه سازمان دامپزشکی کشور را بگیرید. دامپزشکی پس از اطمینان از سلامت و بهداشتی بودن مواد غذایی، برای شما گواهی بهداشت دامی صادر می‌کند. این گواهی‌های سلامت بسیار مهم بوده و بدون آن‌ها نمی‌توانید مواد غذایی را وارد کشورهای خارجی کنید. البته این‌همه مدارک نیست و مدارک دیگری هم نیاز خواهد بود.
 
 
 
 
لطفاً با شماره تلفن 88830215 تماس بگیرید؛ کارشناسان سفیران در مورد همه مدارک لازم برای صادرات هوایی مواد غذایی تازه راهنمایی‌تان می‌کنند. ضمناً فراموش نکنید که گمرک کشورهای دیگر قوانین خاص خود را دارد و این احتمال هست که غیر از مدارکی که گمرک ایران از شما می‌خواهد، به مدارک دیگری هم نیاز داشته باشید.
 
در طی تشریفات گمرکی می‌توانید به سفیران اعتماد کنید و از مشاوره و راهنمایی‌های این شرکت استفاده کنید. سفیران در پروسه گمرکی صادرات مواد غذایی تازه هر کمک و همراهی‌ای لازم باشد انجام خواهد داد تا بدون مشکل محصولتان را به مقصد صادر کنید.
 

در پروسه حمل هوایی مواد غذایی فاسد شدنی ، محمولات چگونه بسته‌بندی می‌شوند؟

 
بسته‌بندی محصولات باید استاندارد و مستحکم باشد. بهتر است مواد غذایی را بر روی پالت های مستکم پلاستیکی قرار دهید و تسمه کش بار را نیز فراموش نکنید. محصولات دریایی را هم می‌توانید به همراه یخ خشک در یونولیت بگذارید. نکته دیگر شرایط و محیط نگهداری در حین پروسه حمل هوایی است که باید به درستی رعایت شوند تا این مواد در طول راه آلوده یا فاسد نشوند.
 
 
 

صدور بارنامه هوایی مواد غذایی در فرودگاه امام چگونه است؟

 
شرکت خدمات فریت بار و کارگوی سفیران از سازمان هواپیمایی کشوری برای صدور بارنامه شرکت‌های هواپیمایی معتبر و انجام خدمات حمل هوایی مجوز رسمی دارد و می‌تواند با مناسب‌ترین نرخ این کار را بر عهده بگیرد و بار را در اسرع وقت به مقصد ارسال کند. دفتر سفیران در فرودگاه امام خمینی، ترمینال کارگو، دفتر شماره سیزده قرار دارد. شماره 88830215 شماره اصلی شرکت سفیران است. می‌توانید با این شماره تماس بگیرید و ارسال هوایی محموله مواد غذایی تازه  خود را با اطمینان خاطر به این شرکت واگذار کنید.
 
برای سفیران اعتبار شرکت های هواپیمایی بین‌المللی و مسیرهای پروازی اهمیت خیلی زیادی دارد و همیشه تلاش می‌کند محموله‌های مواد غذایی تازه  و هر نوع محصول صادراتی حساس و فاسد شدنی دیگری را با بهترین و معتبر ترین شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی و مناسب‌ترین مسیرها به مقصد برساند. هدف این است که سرعت حمل بیشتر شده، تأخیر به حداقل برسد و در نهایت کیفیت محصولات حفظ شود. برای همین سفیران هواپیماهای پهن‌پیکر و مسیرهای مستقیم را برای بار شما در نظر می‌گیرد که محموله شما در اسرع وقت و در سلامت کامل به کشور مورد نظر برسد.
 

سخن پایانی

 
سفیران امکان پیگیری آنلاین محموله در تمام مراحل فریت بار برای شما فراهم کرده است تا هر زمانی که خواستید از موقعیت محموله خود آگاه شوید. ضمناً این شرکت صدور بارنامه و رزرو کتبی را برای محصولات صادراتی شما انجام خواهد داد. سفیران از بسته‌بندی و پیکاپ بار تا ارائه خدمات انبارداری در کشور را برای مشتریان انجام خواهد داد. سفیران می‌تواند محصولات شما را بیمه ‌کند؛ این شرکت برای بیمه تکمیلی از شرکت‌های بیمه معتبر استفاده خواهد کرد.
 
 
 
 
اگر قصد فریت بار مواد غذایی تازه و فاسد شدنی به سرتاسر دنیا را دارید، از خدمات سفیران استفاده کنید. برای شروع با تلفن 88830215 تماس بگیرید و درخواستتان را ثبت کنید. سفیران با چند دهه تجربه در صادرات هوایی مواد غذایی تازه  از اهمیت این محموله و همینطور شیوه نگهداری و حمل آن به خوبی آگاه است و حداکثر سعی‌اش را می‌کند تا با کمترین هزینه کارگو ، مواد غذایی تازه شما را به مقصد ارسال کند.
 
حال که با گوشه‌ی از خدمات شرکت سفیران مستقر در کارگو فرودگاه امام ،  در زمینه حمل هوایی و فریت بار مواد غذایی تازه آشنا شدید بهتر است برخی قابلیت‌های دیگر این شرکت را نیز بدانید. با سفیران، سلامت کالاها در مقصد تضمین شده است:
 
  • مشاوره رایگان برای حمل بار شما و بازدید آن در مبدأ
  • بسته‌بندی انواع بار جهت حمل هوایی فریت بار در محل کار یا منزل فرستنده 
  • تحویل بار در مبدأ و حمل زمینی آن به فرودگاه 
  • ارائه انواع خدمات انبارداری در مبدأ 
  • ارائه خدمات بیمه تکمیلی بار توسط شرکت‌های معتبر بیمه 
  • انجام تشریفات گمرکی در راستای خروج بار از گمرکات کشور و حمل هوایی به مقصد
  • صدور بارنامه با مناسب‌ترین نرخ حمل هوایی بار با معتبرترین ایرلاین های فعال در ایران
  • دریافت رزرو کتبی بار از ایرلاین و ارائه آن به فرستنده بار
  • ارائه خدمات آنلاین جستجوی بار جهت دریافت اطلاعات مراحل حمل توسط شرکت هواپیمایی
اطلاعات بیشتر

شرایط امنیتی و حراستی فریت مواد غذایی تازه

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ارسال بار به تمامی کشورهای دنیا

ویدئو های دیدنی فریت بار