هر آنچه باید در باره صادرات هوایی میوه، سبزیجات، گل و گیاه به خارج از ایران بدانیم

میوه‌های تابستانی خوش‌رنگ و عطر در جعبه‌های زیبا و شکیل، صیفی‌جات مرغوب در بسته‌بندی‌های فانتزی و سبزیجات سبز خوش‌رنگ، همه ماحصل تلاش کشاورز سخت‌کوشی است که تمام توانش را نهاده تا محصولات کشاورزی خوش بر و رویی را راهی کشورهای دیگر کند تا همچنان کشورمان یکی از صادرکنندگان خوش‌نام میوه و سبزیجات و گل و گیاه"  در منطقه و جهان باقی بماند. البته کشورهای حوزه خلیج‌فارس و همسایگان این‌سو و آن‌سو که متقاضیان عمده محصولات کشاورزی ایرانی هستند به‌خوبی ارزش این فرآورده‌ها را می‌دانند. باید گفت مهم‌ترین موضوع نحوه ارسال این کالاها به مقاصد مورد نظر است. اگر بایدها در ارسال این محموله‌های فاسد شدنی رعایت نشود، محصولات به مقصد رسیده نه تنها موجب نارضایتی مشتری خواهد شد که بساط پررونق این صادرات را به مرور بر خواهد چید. مشتریان، کالای مرغوب می‌خواهند و زیاد بودن فاصله ها، ارتباطی با آن‌ها ندارد.

در واقع این وظیفه ارسال‌کنندگان است که شرایط مناسبی برای ارسال محموله‌های فاسدشدنی فراهم کنند. از میان تمام راه‌های ارسال کالا به خارج از کشور، یعنی راه‌های زمینی، دریایی، ریلی و هوایی، بی‌شک شما هم به برتری هواپیما اذعان می‌کنید. سیستم حمل هوایی یا همان کارگو،  را باید بهترین راه ارسال این محموله‌ها دانست. چراکه تمامی شرایط ویژه نگهداری مناسب محمولات در حمل بار هوایی فراهم است. در این سفر حساس شرکت فریت بار و کارگو سفیران به همه شیوه‌نامه‌های نگهداری از محصولات فاسد شدنی موبه‌مو عمل می‌کند. این شرکت با توجه به حساسیت مرسوله، اولاً پروازهای مستقیم با طول پروازی کوتاه را برای این محصولات در نظر می‌گیرد. پرواضح است که میوه و صیفی‌جات در مبدأ و مقصد و همچنین در طول پرواز باید در یخچال‌هایی که به همین منظور تعبیه شده نگهداری شوند و سبزیجات در جای خشک و در بسته‌بندی‌هایی که هوا در آن جریان داشته باشد. پس از تدارک این تدابیر و هماهنگی‌های لازم باید ترتیبی داد تا خلبان نیز در جریان حمل محموله باشد. خلبان باید بداند بار هواپیما محصولات فاسد شدنی است تا دمای محل نگهداری آن‌ها در هواپیما را بر اساس استانداردهای نگهداری تنظیم نماید. بی‌شک همکاری با شرکت سفیران از شما صادر کننده‌ای نمونه می‌سازد.

 

آشنایی با نحوه حمل هوایی میوه ، سبزیجات ، گل و گیاه از ایران به خارج از کشور

 

در صنعت حمل‌ونقل بین‌المللی به هرگونه ترانزیت تجاری بار، به‌صورت کلی یا جزئی، کارگو اطلاق می‌شود ولی عموماً منظور از سیستم کارگو، حمل هوایی بار تجاری با استفاده از شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی است. حمل هوایی به نسبت دیگر راه‌های حمل مطمئن‌تر، سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر است و به صادرکننده امکان دسترسی به اقصی نقاط جهان را می‌دهد. امکانات گسترده و به روز هواپیماها باعث شده که در سیستم حمل هوایی میوه ، سبزیجات و گل و گیاه ، طراوت و تازگی این محصولات کاملاً حفظ شده و با بهترین کیفیت به کشور مورد نظر برسند.

برای "صادرات محصولات کشاورزی"  به سرتاسر دنیا، استفاده از شیوه حمل هوایی به نسبت دیگر راه‌های حمل مناسب‌تر و منطقی‌تر است؛ در این شیوه محصولات کشاورزی در شرایطی مساعد، با کمترین تعلل و بیشترین سرعت به مقصد ارسال می‌شوند. هواپیماها شرایط و امکانات بهتری برای نگهداری و حمل این نوع محصولات دارند و اجازه نمی‌دهند محموله‌شان در طول راه فاسد شود یا آسیب ببیند. ضمن اینکه هزینه حمل هواپیماها به نسبت امکاناتی که دارند بسیار معقول و مقرون‌به‌صرفه است. به همین دلیل عمده صادرکنندگان میوه و سبزیجات و گل و گیاه"  ، سیستم کارگو را برای صادرات محموله‌های مهمشان به اقصی نقاط دنیا انتخاب می‌کنند. ارسال هوایی کارگو از بهترین شیوه‌های حمل بارهای صادراتی حساس و فاسد شدنی است و می‌تواند آن‌ها را با حداقل هزینه و در سلامت کامل به مقصد برساند.

 

صادرات گل و گیاه تازه به سرتاسر دنیا

 

با پیشرفت زندگی در ابعاد گوناگون، نیازهای بشر نیز در حال دگرگونی است. به گونه ای که تنوع زیستی و انتظارات انسان ها از زندگی بالاتر می‌رود و نیازهایش نیز تغییر میکند و این تغییر به سمت زیبایی است. برگزاری جشن های گوناگون تولد ها و جشن های عروسی و دیگر مراسم نشان دهنده علاقه انسان ها به زیبایی های زندگی است. در این میان گل و گیاه می تواند زینت بخش این محافل باشد و طراوت و تازگی مراسم را دوچندان نماید. کشور ما نیز جزو کشورهایی است علاقه مندان زیادی به پرورش گل و گیاه مشغولند و گاهی تولید این محصولات در گلخانه ها تا جایی گسترش یافته که "صادرات گل و گیاه" را در دستو ر کار خود قرار داده اند. گفتنی است گل و گیاه های تزیینی برای تزیین محل برگزاری جشن ها و مراسم خانوادگی عمر بسیار کوتاهی دارند. متقاضیان این نوع کالاهای تزیینی نیز عمدتا کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند که احتمالا محیط مناسبی برای پرورش گل و گیاه در آنجا وجود ندارد و مشتری دائمی گل و گیاه تزیینی ایران به شمار می روند.

مهمترین موضوع در این میان نحوه ارسال محموله بسیار حساس گل و گیاه تزیینی است که بایستی در شرایطی کاملا کنترل شده به لحاظ دمایی ارسال شوند و خیلی زود به مقصد برسند. فریت هوایی این محصولات تنها گزینه ای است که پیش روی ارسال کنندگان گل و گیاه تزیینی است. زیرا تمام شرایط لازم و ضروری حمل این کالا ها دراین شیوه حمل وجود دارد و ارسال کنندگان با خیال راحت می توانند بار حساس خود را با خدمات فریت بار به مقصد ارسال کنند.

در مورد فریت بار محصولات فاسد شدنی خود نگران نباشید. سفیران با سال‌ها تجربه و تبحر در حمل این‌گونه محمولات، می‌تواند این مهم را برای شما به عهده بگیرد. شرکت خدمات فریت بار و کارگو سفیران، می‌تواند حمل هوایی میوه و سبزی شما را با حداکثر احتیاط و حساسیت و مناسب‌ترین هزینه کارگو به سرتاسر دنیا انجام دهد. انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه مبدأ و تحویل در گمرک مقصد از جمله خدماتی است که سفیران برای صادرکنندگان میوه و سبزی انجام می‌دهد. برای مشاوره، کسب اطلاعات و ثبت درخواست لطفاً با شماره 88830215 تماس بگیرید.

 

ارسال هوایی میوه ، سبزیجات ، گل و گیاه در صادرات هوایی و تجارت شما چه نقشی دارد؟

 

هر نوع محصول کشاورزی، زارعی و باغی که تاریخ مصرف کوتاهی دارد و باید در شرایط دمایی خاصی نگهداری شود جزو محصولات کشاورزی فاسد شدنی محسوب می‌شود؛ میوه‌ها و مرکبات، صیفی‌جات، سبزی جات، ترافل و دنبلان کوهی و از این قبیل محصولات در گروه فاسد شدنی‌ها قرار می‌گیرند و برای حمل باید در شرایط مناسبی نگه داشته شده و در زمان کوتاهی به مقصد تحویل داده شوند. ایران از نظر پرورش و تولید این محصولات کشوری غنی به حساب می‌آید و آن‌ها را به کشورهای زیادی در دنیا صادر می‌کند.

 

بیشتر بدانید:  صادرات هوایی زعفران از فرودگاه امام خمینی

 

به خاطر احتمال بالای فاسد شدن این محصولات، صادرکنندگان ترجیح می‌دهند از راهی استفاده کنند که در آن شرایط خوبی برای نگهداری بار وجود دارد و احتمال آسیب و از بین رفتن آن‌ها را تا حد ممکن کاهش می‌دهد. راهی که در اسرع وقت و با هزینه پایین محموله را به مقصد می‌رساند. سیستم کارگو و حمل هوایی برای نقل‌ و انتقال میوه و سبزی و دیگر محموله‌های فاسد شدنی مناسب‌ترین و مقرون به‌صرفه‌ترین راه ممکن است. نگهداری میوه و صیفی‌جات در مبدأ و مقصد و طول سفر در یخچال‌های مخصوص بسیار اهمیت دارد. همچنین در پروسه "ارسال هوایی میوه و سبزیجات"  آگاه‌سازی خلبان برای تنظیم دمای محل نگهداری محموله در طول پرواز در سالم ماندن محصولات اهمیت بالایی دارد.

 

بیشتر بدانید:  صادرات هوایی خشکبار از ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی

 

سفیران از معتبرترین شرکت‌هایی است که در حوزه "صادرات هوایی میوه و سبزیجات" از ترمینال بار فرودگاه امام خمینی فعالیت می‌کند. شرکت فریت بار و کارگو سفیران به‌عنوان نماینده رسمی کلیه هواپیمایی‌های معتبر بین‌المللی فعال در ایران، محموله‌های زیادی از این محصولات را به شهرها، کشورها، قاره‌های مختلف ارسال کرده است و تجربه‌ای طولانی در ارسال هوایی این‌گونه محصولات دارد. تلاش سفیران در تمام این سال‌ها این بوده که هزینه ارسال هوایی میوه و سبزی برای صادرکنندگان این محصولات رقمی منصفانه و حداقلی باشد تا نگرانی‌ای بابت این مسئله نداشته باشند.

 

هزنیه ارسال هوایی میوه ، سبزیجات، گل و گیاه به خارج از ایران

 

کارگو هوایی منطقی‌ترین راهی است که صادرکننده محصولات کشاورزی می‌تواند از آن استفاده کند. کشورهای واردکننده محصولات کشاورزی و دیگر محصولات غذایی برای دادن اجازه ورود به این محمولات قوانین سخت‌گیرانه‌ای دارند و به‌دقت سلامتی و کیفیت آن‌ها را می‌سنجند. این ضوابط در کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و شرق آسیا به‌شدت اجرا می‌شود. اگر برای جابجایی محموله خود از وسایل نقلیه‌ای مثل کشتی استفاده کنید ریسک خرابی محموله شما بیشتر خواهد شد؛ این وسایل امکانات خوبی برای نگهداری محصولات فاسد شدنی ندارند و از مسیرهایی استفاده می‌کنند که عموماً طولانی و زمان‌بر است. به‌تبع بالا رفتن احتمال خرابی، احتمال نپذیرفته شدن محموله در کشور مقصد هم بالاتر می‌رود که این خود هزینه سنگینی برای شما در پی خواهد داشت. با این تفاسیر باید از راهی استفاده کنید که هزینه کمتری برای شما به همراه داشته باشد. حمل هوایی راه شماست. در سیستم حمل هوایی و کارگو هزینه حمل هوایی میوه ، سبزی ، گل  و گیاه مقرون به صرفه است و هزینه جانبی دیگری به شما تحمیل نخواهد شد.

 

بیشتر بدانید:  نحوه ی محاسبه هزینه ی حمل بار هوایی

 

شرکت‌های هواپیمایی هزینه کارگو میوه و سبزیجات و گل و گیاه  را بر مبنای مقصد و وزن محاسباتی محموله تعیین می‌کنند. به این صورت هزینه ارسال کارگو برای محموله‌هایی که خیلی بزرگ و سنگین نباشند، مثل محموله‌های محصولات کشاورزی، کاملاً اقتصادی و توجیه‌پذیر خواهد شد. شرکت سفیران جلب رضایت خاطر مشتریان را وظیفه اصلی خود می‌داند. سفیران متعهد می‌شود که محموله میوه و سبزیجات و گل و گیاه" صادراتی شما را، در هر میزان وزنی که هست و هر مقصدی که دارد، با مناسب‌ترین قیمت ارسال کند. برای آشنایی بیشتر با شیوه محاسبه هزینه‌ها و تعیین هزینه کارگو محصولات کشاورزی فاسد شدنی خود، با شماره 88830215 تماس بگیرید و با کارشناسان سفیران گفت‌وگو کنید.

 

برای صادرات هوایی میوه ، سبزیجات ، گل و گیاه در گمرک ایران به چه مدارکی نیاز است؟

 

برای صادرات هوایی میوه ، سبزیجات ، گل و گیاه به مجوز وزارت جهاد کشاورزی نیاز است. اگر محصول صادراتی شما، محصولاتی جنگلی یا مرتعی باشد، مثل ترافل یا دنبلان کوهی، باید از اداره منابع طبیعی استان مجوز صادرات بگیرید؛ اما اگر محصول صادراتی باغی است، مثل مرکبات، معاونت باغبانی وزارت کشاورزی وظیفه بررسی محصول و صدور مجوز را بر عهده دارد. البته این همه مدارک نیست و به مدارک دیگری هم نیاز خواهد بود. ناگفته نماند که گمرک هر کشوری مقررات و ضوابط ویژه خود را دارد، بنابراین این احتمال وجود دارد که غیر از مدارکی که گمرک ایران از شما می‌خواهد، برای ترخیص در کشور مقصد به مدارک دیگری هم احتیاج داشته باشید. بهتر است برای این مسئله هم آمادگی داشته باشید.

 

بیشتر بدانید:  راهنمای کامل و جامع  ارسال بار هوایی تجاری از فرودگاه امام خمینی

 

در این مورد می‌توانید با شماره تلفن 88830215 تماس بگیرید؛ کارشناسان این شرکت در مورد همه مدارک لازم برای "صادرات هوایی محصولات کشاورزی" راهنمایی‌تان می‌کنند. سفیران در طی تشریفات گمرکی در کنار شماست و هر کمک و همراهی‌ای که برای تسهیل پروسه گمرکی فریت بار محصولات کشاورزی لازم باشد، با کمال میل برای شما انجام خواهد داد.

 

نحوه بسته بندی محوله میوه و یا سبزی برای حمل هوای چگونه است؟

 

بسته‌بندی محموله های میوه و سبزی باید طوری باشد که هوا درون بسته جریان داشته باشد؛ در واقع بسته‌ها باید منافذی برای ورود هوا داشته باشند تا به این شکل احتمال فساد محموله در طول راه کمتر شود. مسئله بعدی محیط نگهداری این محصولات است. دمای محیطی مورد نیاز برای نگهداری این محصولات باید کاملاً رعایت شود. البته در بعضی از موارد برای محصولاتی خاص برای حمل این محصولات از یخ منجمد یا خشک نیز در بسته بندی‌ها استفاده می‌کنند. درنهایت می‌توان این محصولات را پالت بندی و تسمه کشی کرد تا در طول راه ثابت و محکم باقی بمانند.

 

یشتر بدانید:  راهنمای کامل حمل هوایی انواع بار فاسد شدنی تجاری

 

سفیران با سال‌ها تجربه در ارسال هوایی محصولات کشاورزی مانند میوه های تابستانی، مرکبات، سبزیجات تازه و.... از اهمیت این محموله ها، شیوه نگهداری و حمل آن به‌خوبی آگاه است و می‌تواند بار شما را به‌خوبی برای فریت بار آماده کند تا هزینه ارسال هوایی محصولات کشاورزی به حداقل ممکن برسد.

 

صدور بارنامه هوایی برای ارسال بار سبزی و میوه به خارج از کشور

 

شرکت خدمات فریت بار و کارگو سفیران از سازمان هواپیمایی کشوری برای صدور بارنامه شرکت‌های هواپیمایی معتبر و انجام خدمات حمل هوایی مجوز رسمی دارد و می‌تواند با مناسب‌ترین نرخ این کار را بر عهده بگیرد و بار را در اسرع وقت به مقصد ارسال کند. شماره 88830215 شماره اصلی شرکت سفیران است. می‌توانید با این شماره تماس بگیرید و ارسال کارگو محموله محصولات کشاورزی خود را با اطمینان خاطر به این شرکت واگذار کنید. ما با مسئولیت‌پذیری کامل محصولات صادراتی شما را به سرتاسر دنیا ارسال می‌کنیم. دفتر ما در فرودگاه امام خمینی، ترمینال کارگو، دفتر شماره سیزده قرار دارد.

 

بیشتر بدانید:  صادرات هوایی محصولات غذایی ایرانی از فرودگاه امام خمینی

 

برای شرکت سفیران اعتبار شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی و مسیرهای پروازی اهمیت خیلی زیادی دارد و همیشه تلاش می‌کند محموله‌های محصولات کشاورزی و هر نوع محصول صادراتی حساس و فاسدشدنی دیگری را با بهترین شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی و مناسب‌ترین مسیرها به مقصد برساند. هدف این است که سرعت حمل بیشتر شده، تأخیر به حداقل برسد و درنهایت، کیفیت محصولات حفظ شود. برای همین سفیران هواپیماهای پهن‌پیکر و مسیرهای مستقیم را برای بار شما در نظر می‌گیرد که محموله شما در اسرع وقت و در سلامت کامل به کشور مورد نظر برسد.

 

سخن پایانی

 

شرکت سفیران بارنامه و رزرو کتبی را برای محصولات صادراتی شما انجام می‌دهد. از سوی دیگر سفیران امکان پیگیری آنلاین محموله در تمام مراحل حمل هوایی برای شما فراهم کرده است تا هر زمانی که خواستید از موقعیت محموله خود آگاه شوید. این شرکت از بسته‌بندی و پیکاپ بار تا ارائه خدمات انبارداری در کشور را برای مشتریان انجام خواهد داد. در کنار این‌ها، سفیران می‌تواند محصولات شما را بیمه کند؛ این شرکت برای بیمه تکمیلی از شرکت‌های بیمه معتبر استفاده خواهد کرد.

 

اگر قصد ارسال هوایی محصولات کشاورزی فاسد شدنی به سرتاسر دنیا را دارید، به سفیران اعتماد کنید. برای شروع با تلفن 88830215 تماس بگیرید و درخواستتان را ثبت کنید. سفیران حداکثر تلاش خود را خواهد کرد تا محموله محصولات کشاورزی شما با کمترین هزینه فریت بار و بیشترین سرعت و کیفیت و در سلامت کامل به مقصد برسد.

 

حال که با گوشه‌ای از خدمات شرکت سفیران مستقر در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی ، در زمینه حمل هوایی و صادرات هوایی میوه و سبزیجات و گل و گیاه  آشنا شدید بهتر است برخی قابلیت‌های دیگر این شرکت را نیز بدانید. سفیران، قدر اعتماد شما را می‌داند:

 

  • مشاوره رایگان برای حمل بار شما و بازدید آن در مبدأ
  • بسته‌بندی انواع بار جهت حمل هوایی فریت بار در محل کار یا منزل فرستنده 
  • تحویل بار در مبدأ و حمل زمینی آن به فرودگاه 
  • ارائه انواع خدمات انبارداری در مبدأ 
  • ارائه خدمات بیمه تکمیلی بار توسط شرکت‌های معتبر بیمه 
  • انجام تشریفات گمرکی در راستای خروج بار از گمرکات کشور و حمل هوایی به مقصد
  • صدور بارنامه با مناسب‌ترین نرخ حمل هوایی بار با معتبرترین ایرلاین های فعال در ایران
  • دریافت رزرو کتبی بار از ایرلاین و ارائه آن به فرستنده بار
  • ارائه خدمات آنلاین جستجوی بار جهَت دریافت اطلاعات مراحل حمل توسط شرکت هواپیمایی

 

اطلاعات بیشتر

شرایط امنیتی و حراستی حمل هوایی میوه، سبزیجات، گل و گیاه به خارج از ایران

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

صادرات هوایی انواع بار تجاری به سراسر دنیا

ویدئو های دیدنی فریت بار