نکاتی مهم در مورد نحوه انجام امور صادراتی و حمل هوایی محمولات صادراتی پزشکی و بهداشتی

جهان امروز، جهان گسترش صنایع و تبادلات تجاری است. هرکسی می‌کوشد تا کسب و کارش را نه تنها در محدوده کشور خودش که به سرتاسر جهان عرضه کند. از محصولات غذایی گرفته تا پوشاک و مواد صنعتی. جابه‌جایی هرکدام البته شرایطی دارد و قوانینی. هر بار که محصولی تازه به شمار صادرات و وارداتی‌ها افزوده می شود، قوانین و شرایطی تازه با خود می‌آورد. شکل نوین ارسال با هواپیما نیز زمانی اهمیت ویژه یافت که کالاهایی با شرایط خاص و نیازمند به ارسال سریع به لیست کالاهای ارسالی افزوده شدند. اکنون هرروز آسمان جهان بارها و بارها میزبان کالاهای گوناگونی است که سوار بر پرندگان آهنین از این‌سوی عالم به سوی دیگر فرستاده می‌شوند تا اقتصاد پررونق و چراغ تجارت روشن بماند. در میان این کالاهای حساس محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی از همه حساس‌ترند و قواعد بسیاری برای ارسالشان باید رعایت شود. کارگو و حمل هوایی لوازم بهداشتی و پزشکی از طریق هواپیما به عنوان کارآمدترین راه ارسال  لوازم بهداشتی و پزشکی، به ایجاد ساز و کارهایی پیچیده در تدارکات نیاز دارد تا حمل و نقلی استاندارد را فراهم آورد؛ زیرا حمل اینگونه اقلام به حفاظت ویژه نیاز دارد. از مکان نگهداری گرفته تا دمای مناسب. برای محافظت از این کالاها هنگام حمل‌ونقل هوایی لازم است از تجهیزات خاص و تجهیزات ذخیره سازی مناسب و هم چنین روش‌های مناسب حمل و نقل استفاده شود. البته مهم‌تر از همه هماهنگی شرکت‌های حمل و نقل و شرکت‌های فرستنده اینگونه تجهیزات است. به تناسب این حساسیت‌ها شرکت‌های حمل و نقل نیز وظیفه دارند توانایی و دانش خود را در زمینه ارسال لوازم پزشکی و بهداشتی به روز کنند تا ارسال این کالای فوق حساس با مشکل فساد و آسیب دیدن مواجه نشود.
 
در این میان شرکت فریت بار و کارگو سفیران با توانایی کامل و دانش کافی سال‌هاست در این عرصه فعالیت می‌کند. این شرکت با بهره‌گیری از دانش روز در زمینه کشف روش های مناسب برای حمل هوایی سریع و مطمئن اینگونه اقلام  و استفاده از اطلاعات استاندارد یاتا می‌کوشد بهترین خدمات را ارائه نماید. 
 

با صادرات هوایی لوازم بهداشتی و محصولات پزشکی بیشتر آشنا شویم

 
در صنعت حمل‌ونقل بین‌المللی به هرگونه جابه‌جایی کالای تجاری، به صورت کلی یا جزئی، ارسال کارگو اطلاق می‌شود ولی عموماً منظور از ارسال کارگو، حمل هوایی کالای تجاری و صادراتی با استفاده از شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی است. سیستم کارگو به نسبت دیگر راه‌های حمل مطمئن‌تر، سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر است و به صادرکننده امکان دسترسی به اقصی نقاط جهان را می‌دهد.
 
"ارسال هوایی لوازم پزشکی و محصولات بهداشتی" به سرتاسر دنیا، باید مطابق پروتکل‌های بهداشتی داخلی و جهانی و با حداکثر سرعت انجام شود. لوازم پزشکی با کالاهای عادی متفاوتند و شرایط خاصی برای نگهداری و حمل دارند. در نتیجه برای حمل این گونه مواد و تجهیزات به کشورهای مختلف دنیا باید از راهی استفاده کرد که مطمئن، ایمن و سریع باشد، تجهیزات کافی برای نگهداری مواد بهداشتی و تجهیزات پزشکی در طول راه را داشته باشد و البته پر هزینه هم نباشد. بسیاری از صادرکنندگان لوازم پزشکی هواپیما را به خاطر شرایط حمل مناسب و اطمینانش ترجیح می‌دهند. ارسال کارگو هوایی یکی از بهترین شیوه‌های حمل این محصولات بهداشتی و پزشکی است و می‌تواند آن‌ها را در شرایط استاندارد و با بهترین کیفیت حمل کرده و در اسرع وقت و با حداقل هزینه به مقصد برساند.
 
 
 
 
 
 
 اگر به دنبال شرکتی برای ارسال محموله کارگو لوازم پزشکی و محصولات بهداشتی هستید، پیشنهاد ما سفیران است. شرکت خدمات فریت بار و کارگوی سفیران ارسال محمولات کارگو محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی  را با دقت و مطابق ضوابط و با مناسب‌ترین هزینه ارسال کارگو به همه كشورهای دنیا انجام می‌دهد. سفیران تجربه‌ای طولانی در ارسال کارگو انواع لوازم پزشکی، داروها و تجهیزات درمانی دارد. پیکاپ بار از همه استان‌های کشور، حمل کالا به فرودگاه، انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه مبدأ و تحویل در گمرک مقصد از جمله خدماتی است که سفیران برای صادرکنندگان محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی انجام می‌دهد. برای مشاوره، کسب اطلاعات و ثبت درخواست لطفاً با شماره 88830215 تماس بگیرید.
 

ارسال هوایی لوازم پزشکی و محصولات بهداشتی در پروسه صادرات چه اهمیتی دارد؟

 
کالاهایی مثل محصولات بهداشت و لوازم پزشکی به سلامت انسان مرتبط هستند؛ اگر این محصولات به درستی نگهداری و حمل نشوند و به هر نحوی در مسیر جابجایی آسیب یا صدمه ببینند، ممکن است کارکرد مفیدشان را از دست بدهند که این می‌تواند برای سلامتی و جان انسان‌ها خطرناک باشد. به خاطر همین است که وزارت بهداشت کشور و سازمان‌های مرتبط با بهداشت در دنیا در مورد حمل و نگهداری این گونه کالاها مقررات و ضوابط زیادی وضع کرده‌اند. کنترل دما، نور، خشک بودن محیط، ضربه نخوردن و ... از ابتدایی‌ترین شرایط نگهداری این‌گونه مواد است. از سویی دیگر صادرکنندگان تمایل دارند این کالاها را تا جایی که ممکن است با بیشترین سرعت و با کمترین هزینه حمل به مقصد بفرستند. سال‌هاست که صادرکنندگان محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی دریافته‌اند که حمل هوایی تمامی شرایط لازم برای حمل از این دست کالاها را دارد و از بهترین و مقرون به صرفه‌ترین راه‌های جابجایی این کالاها است.
 
 همان گونه که گفتیم بی شک سیستم کارگو به نسبت دیگر راه‌ها، امکانات گسترده‌تری دارد که باعث می‌شود برای محموله‌های دارویی و پزشکی ایده آل باشد. شرکت فریت بار و کارگوی سفیران به عنوان نماینده رسمی کلیه هواپیمایی‌های معتبر بین‌المللی فعال در ایران، محموله‌های زیادی از این دست کالاها را به کشورهای مختلف ارسال کرده است. سفیران یکی از اولویت‌های خود را کم کردن هزینه کارگو محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی قرار داده است تا صادرکنندگان این کالاها دغدغه‌ای از این بابت نداشته باشند.
 

هزینه حمل هوایی لوازم پزشکی و محصولات بهداشتی

 
صادرکنندگان همواره در تلاش هستند تا بین کیفیت حمل و هزینه جابجایی تعادل برقرار کنند؛ اینکه از راهی برای انتقال محصولاتشان استفاده که هم کیفیت و سلامت بار حفظ شود و هم هزینه خیلی زیادی به آن‌ها تحمیل نکند. سیستم حمل هوایی یا کارگو این ویژگی را دارد و برای صادرات بسیاری از محصولات و کالاها مناسب است. راه‌های دریایی و زمینی و ریلی قدمت خیلی بیشتری از صنعت هوایی دارند و سال‌ها برای حمل و نقل بار مورد استفاده بوده‌اند. ولی این راه‌ها ضعف‌هایی دارند؛ مثلا راه دریایی برای حمل بار به مسافت‌های طولانی چندان مناسب نیست یا هزینه حمل آن خیلی زیاد است. یا راه زمینی از ایران به خیلی از کشورها وجود ندارد و امکان صادرات مستقیم جاده‌ای و ریلی مهیا نیست؛ اما سیستم کارگو توانسته این ضعف‌ها را تا حد زیادی پوشش دهد.
 
انتخاب حمل هوایی برای صادرات محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی قطعاً راهی منطقی است؛ هواپیما شرایط نگهداری محصول را دارد، به همه جای دنیا می‌رود، سریع است و هزینه‌ای حداقلی خواهد داشت. شرکت‌های هواپیمایی هزینه کارگو محمله های محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی را بر مبنای مقصد و وزن محاسباتی محموله تعیین می‌کنند که برای این گونه کالاها معمولاً هزینه معقول و به صرفه‌ای خواهد شد. هزینه کارگو برای محموله‌های متوسط و خُرد و همینطور محموله‌هایی که راه دریایی و زمینی برای انتقال آن‌ها وجود ندارد یا هزینه گرانی دارد، کاملاً اقتصادی و توجیه‌پذیر است.
 
 
 
 
 
 
سفیران متعهد می‌شود که محموله محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی شما را، در هر میزان وزنی که هست و هر مقصدی که دارد، با مناسب‌ترین نرخ حمل کارگو ارسال کند. برای آشنایی بیشتر با شیوه محاسبه هزینه‌ها و تعیین هزینه ارسال کارگو محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی خود، با شماره 88830215 تماس بگیرید و با کارشناسان سفیران گفت‌وگو کنید.
 

برای صادرات هوایی لوازم پزشکی و محصولات بهداشتی از فرودگاه امام خمینی به چه مدارکی نیاز است؟

 
"صادرات هوایی محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی" از پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی به گواهی صادرات وزارت بهداشت نیاز دارد؛ شما برای صادرات هوایی محصولات بهداشتی باید از وزارت صنایع مجوز بگیرید و برای لوازم پزشکی نیز باید پروانه بهداشت که سلامت کالاها را نشان می‌دهد داشته باشید. این مجوزها در صورتی به شما داده خواهد شد که کشور از بابت این مواد و تجهیزات کمبودی نداشته باشد. اگر تولیدکننده مواد یا لوازم هستید باید پروانه تولیدی خود را، در کنار گواهی بهداشتی به گمرک ارائه کنید. این‌ها تنها چند مدرک از مدارک اصلی‌ای هستند که گمرک از صادرکنندگان این کالاها خواسته است.
 
ضمن اینکه گمرک کشورهای مختلف قوانین خاص خود را دارد و این احتمال وجود دارد که غیر از مدارکی که گمرک ایران از شما می‌خواهد، مدارک دیگری هم نیاز باشد. به طور کلی اگر در مورد مدارک سؤالی داشتید، می‌توانید از سفیران بپرسید. با شماره تلفن 88830215 تماس بگیرید؛ کارشناسان این شرکت در مورد همه مدارک لازم برای ارسال هوایی محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی به کشورهای مختلف دنیا راهنمایی‌تان می‌کنند.
 
فراموش نکنید سفیران در طی تشریفات گمرکی در کنار شما حضور خواهد داشت و مشاوره و راهنمایی لازم را به شما خواهد داد. سفیران هر کمک و همراهی‌ای که برای تسهیل کردن پروسه گمرکی ارسال محموله صادراتی محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی لازم باشد برای شما انجام می‌دهد.
 
 
 

نحوه صادرات موقت لوازم و دستگاه های پزشکی از ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی

 

خروج موقت لوازم و دستگاه‌های نمایشگاهی بیشتر به منظور شرکت در نمایشگاه‌ها یا جهت تعمیر صورت می گیرد. در خروج موقت علاوه بر اینویس و پکینگ لیست، ارائه مدارکی ضروری است تا روند ارسال طبق قوانین گمرکی صورت گیرد. به گونه ای که ارسال کننده بایستی از تمام کالاهای خروج موقت عکس تهیه کند. این عکس ها ضمیمه پرونده خواهد شد تا هنگام بازگشت با کالاها مطابقت داده شود. پس از آن کالاهای پزشکی توسط ارزیاب گمرک ارزش گذاری می شوند و ارسال کننده باید مبلغ را به عنوان ودیعه به حساب گمرک واریز کند. در پایان این مرحله است که مجوز خروج موقت صادر می شود. گفتنی است عبارت خروج موقت در تمام مدارک تکرار خواهد شد. در صورت عدم بازگشت، کالا مشمول قاچاق می شود، مگر آنکه صاحب کالا با ارائه مستندات مورد قبول گمرک، کالا را با موافقت گمرک به صادرات قطعی تبدیل نماید. در این صورت سپرده پرداخت شده نزد گمرک به حساب درآمد قطعی گمرک واریز میشود. برای ترخیص لوازم و دستگاه های پزشکی در مقصد نیز ممکن است مدارک تازه ای از شما بخواهند که باید پیش از ارسال از کم و کیف ترخیص این کالاها نیز مطلع باشید.

 

 
 

در فرایند ارسال هوایی لوازم پزشکی و بهداشتی، محمولات چگونه بسته‌بندی می‌شوند؟

 
محصولات پزشکی باید به طور استاندارد و مطابق ضوابط بسته‌بندی شوند. بهتر است این مواد و تجهیزات را در جعبه یا بسته‌هایی مناسب و استاندارد قرار دهید که محکم بوده و ظاهر خوبی داشته باشند. برای نگهداری این گونه کالاها در هواپیما معمولاً از پالت و تسمه استفاده می‌شود. نکته مهم دیگر دما و محیط نگهداری محصولات بهداشتی است که باید متناسب با این کالاها تعیین شده و برای پرواز لحاظ شود. توجه به این نکته نیز ضروری است که برخی از این محصولات برای حمل سالم به بسته بندی مخصوص کالاهای خطرناک نیاز دارند تا سلامت پرواز در حین پروسه حمل هوایی تأمین شود و متولیان ارسال بار باید به این نکته توجه کافی داشته باشند. 
 
لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیوه‌های بسته‌بندی محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی به صفحه راهنمای بسته بندی محمولات هوایی تجاری و مسافری سایت مراجعه کنید و ضوابط کامل بسته‌بندی برای فریت بار محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی (فاسد نشدنی) را بخوانید. همینطور می‌توانید با شماره تلفن 88830215 تماس بگیرید و با مشاورین شرکت سفیران در این باره صحبت کنید.
 
شرکت سفیران با تجربه چند دهه فریت بار محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی از اهمیت حمل و نگهداری این کالاها به خوبی آگاه است و می‌تواند محموله شما را به خوبی برای پروسه ارسال کارگو  آماده کند تا هزینه ارسال کارگو محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی به حداقل ممکن برسد. شما می‌توانید با اطمینان خاطر محموله پزشکی خود را به سفیران بسپارید.
 

صدور بارنامه هوایی برای ارسال محمولات لوازم پزشکی و  محصولات بهداشتی به خارج از ایران چگونه است؟

 
شماره 88830215 شماره اصلی شرکت سفیران است. شرکت خدمات فریت بار و کارگوی سفیران از سازمان هواپیمایی کشوری برای صدور بارنامه شرکت‌های هواپیمایی معتبر و انجام خدمات حمل هوایی مجوز رسمی دارد و می‌تواند با نرخی منصفانه این کار را بر عهده بگیرد و بار را در اسرع وقت به مقصد ارسال کند. شایان ذکر است که برای سفیران اعتبار شرکت های هواپیمایی بین‌المللی و مسیرهای پروازی اهمیت خیلی زیادی دارد و همیشه تلاش می‌کند محموله‌های محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی و هر نوع کالای حساس دیگری را با بهترین شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی و مناسب‌ترین مسیرها به مقصد برساند. هدف این است که کالاها با بهترین شرایط نگهداری و با بیشترین سرعت حمل شوند و هزینه کارگو کاهش یابد. برای همین سفیران هواپیماهای پهن‌پیکر و مسیرهای مستقیم را برای بار شما در نظر می‌گیرد که محموله شما در اسرع وقت و در سلامت کامل به کشور مورد نظر برسد.
 
دفتر سفیران در فرودگاه امام خمینی، ترمینال کارگو، دفتر شماره سیزده قرار دارد. سفیران در قبال محصولات صادراتی شما مسئولیت‌پذیری کامل دارد و تمام تلاشش را برای جلب رضایت شما انجام می‌دهد.
 

ارسال هوایی کمک‌های بهداشتی، پزشکی  و دارویی هلال احمر برای حادثه دیدگان

 
بی شک بنی آدم هنوز اعضای یکدیگرند و خواهند بود. بارها وقوع حادثه هایی را در جای جای کشورهای جهان شاهدیم. از زلزله گرفته تا سیل و آتش سوزی و گاهی جنگ. در این میان وظیفه انسانی کشورها حکم می‌کند تا به یاری هم بشتابند. به گونه ای که مردم و نهادهای بشر دوستی مانند هلال احمر، همواره در این مسیر پیشگام بوده‌اند و اقدام به ارسال کمک‌های بشر دوستانه کرده‌اند تا داروها و لوازم مورد نیاز حادثه دیدگان را به دستشان برسانند. شرکت فریت بار و کارگو سفیران بر اساس وظیفه ملی و انسانی آماده است تا کمک‌های انسان دوستانه، داروها و کالاهای ضروری را در کوتاه‌ترین زمان به وسیله سریع‌ترین هواپیماها و با منصفانه‌ترین نرخ به دست آسیب دیدگان، در هر کجای جهان که باشند برساند.
 
 
 

سخن پایانی

 
صدور بارنامه و رزرو کتبی از خدمات اصلی شرکت سفیران است. سفیران امکان پیگیری آنلاین محموله در تمام مراحل ارسال کارگو برای شما فراهم کرده است تا هر زمانی که خواستید از موقعیت محموله خود آگاه شوید. این شرکت از بسته‌بندی و پیکاپ بار تا ارائه خدمات انبارداری در کشور را برای مشتریان انجام خواهد داد.
 
برای شروع همکاری با تلفن 88830215 تماس بگیرید. سفیران محموله محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی شما را با کمترین هزینه حمل هوایی و بیشترین سرعت و در سلامت کامل به مقصد خواهد رساند.
 
حال که با گوشه‌ی از خدمات شرکت سفیران مستقر در ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی ، در زمینه حمل هوایی و ارسال کارگو محموله های محصولات بهداشتی و لوازم پزشکی آشنا شدید بهتر است برخی قابلیت‌های دیگر این شرکت را نیز بدانید. با سفیران، بارهایتان بر زمین نمی‌ماند:
 
  • مشاوره رایگان برای حمل بار شما و بازدید آن در مبدأ
  • بسته‌بندی انواع بار جهت حمل هوایی  در محل کار یا منزل فرستنده 
  • تحویل بار در مبدأ و حمل زمینی آن به فرودگاه 
  • ارائه انواع خدمات انبارداری در مبدأ 
  • ارائه خدمات بیمه تکمیلی بار توسط شرکت‌های معتبر بیمه 
  • انجام تشریفات گمرکی در راستای خروج بار از گمرکات کشور و حمل هوایی به مقصد
  • صدور بارنامه با مناسب‌ترین نرخ حمل هوایی بار با معتبرترین ایرلاین های فعال در ایران
  • دریافت رزرو کتبی بار از ایرلاین و ارائه آن به فرستنده بار
  • ارائه خدمات آنلاین جستجوی بار جهت دریافت اطلاعات مراحل حمل توسط شرکت هواپیمایی
اطلاعات بیشتر

شرایط امنیتی و حراستی فریت لوازم پزشکی و محصولات بهداشتی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ارسال بار به تمامی کشورهای دنیا

ویدئو های دیدنی فریت بار