خدمات بسته بندی

خدمات بسته‌بندی شرکت فریت بار و کارگو سفیران


در فریت بار، بسته‌بندی تخصصی و آماده‌سازی از مهم‌ترین مراحل ارسال بار به شمار می‌آید. اهمیت موضوع ازآن‌روست که می‌تواند از آسیب، فاسد شدن و یا از بین رفتن بار جلوگیری کند تا از خسارت‌های به وجود آمده زمان حمل بار جلوگیری شود. شرکت فریت بار و کارگو سفیران به‌عنوان شرکتی باتجربه در فریت انواع بارها بسته‌بندی کالاها را یک حرفه می‌داند و می‌کوشد آن را به بهترین شکل ممکن به انجام رساند. کارکنان بخش بسته‌بندی سفیران بسیاری از مسائل را در هنگام بسته‌بندی در نظر می‌گیرند. مثلاً باید دانست که در حمل هوایی بسته‌بندی نادرست گاهی منجر به آسیب به هواپیما نیز خواهد شد. با این تفاسیر بسته‌بندی بارها باید استاندارد، ایمن، مرتب و مستحکم باشد به نحوی که احتمال هر خطر و صدمه‌ای به حداقل ممکن برسد. باید دانست که برای فرستنده یا صاحب بار، در کنار سرعت حمل، حفظ سلامتی و کیفیت بار هم بسیار مهم است. برای اینکه بار در سلامت کامل و بدون کمترین احتمال آسیبی به مقصد برسد، فرستنده باید دو کار انجام دهد: یک شرکت فورواردر حرفه‌ای برای حمل بار انتخاب کند و در مرحله دوم بار را به بهترین نحو بسته‌بندی و آماده پرواز کند.
دلیل انتخاب شرکت فورواردر حرفه‌ای از آن روست که این شرکت‌ها با بهترین و معتبرترین شرکت‌های هواپیمایی همکاری می‌کنند و بسته به نوع بار، محموله را با هواپیماها و مسیرهای پروازی متناسب ارسال می‌کنند.
شرکت خدمات فریت بار و کارگو سفیران سال‌هاست که در زمینه بسته‌بندی تخصصی و ارسال بار به اقصی نقاط دنیا فعالیت می‌کند؛ تلاش سفیران همواره بر این بوده است که محموله‌های باری با حداکثر ایمنی و سرعت و مناسب‌ترین هزینه حمل ارسال شوند. دفتر شرکت سفیران در فرودگاه امام خمینی، ترمینال کارگو، دفتر شماره سیزده قرار دارد. لطفاً با شماره 88830215 تماس بگیرید.

شرکت سفیران محمولات را چگونه بسته‌بندی می‌کند


شما می‌توانید کالاهای بسیاری را از طریق فریت بار به نقاط گوناگون جهان ارسال کنید. نکته مهم در این میان این است که سفیران به همه جنبه‌ها کاملاً اشراف دارد و هر کالایی را با توجه به شرایط همان کالا بسته‌بندی می‌کند. عمده‌ترین کالاهایی که شرکت سفیران به‌صورت هوایی ارسال می‌کند را می‌توان در چند دسته زیر تقسیم کرد:

بسته‌بندی تخصصی لوازم شخصی و اضافه بار مسافری جهت حمل هوایی


این لوازم را باید به دو بخش شکستنی و غیر شکستنی تقسیم کرد که هرکدام طبق اصول خاص خود و با توجه به استانداردهای لازم بسته‌بندی می‌شوند:
غیر شکستنی؛ چمدان‌های محتوی وسایل غیر شکستنی، لباس، کتاب و ... وسایل شخصی غیر شکستنی محسوب می‌شوند. برای بسته‌بندی این قبیل وسایل حداقل بسته‌بندی لازم است. برای این منظور این بسته‌های حاوی این وسایل و لوازم را حداقل گونی‌پیچ می‌کنند. گونی‌پیچی و بستن آن با چسب و تسمه باعث می‌شود که بسته در طول راه از برخورد آسیب نبیند و محتویات آن بیرون نریزد.
شکستنی؛ وسایلی مثل لپتاپ، قاب‌های عکس و آینه، مجسمه‌ها و ... را وسایلی شکستنی به شمار می‌آورند. برای بسته‌بندی شکستنی‌ها، باید اول دور آن‌ها را با وسایل محافظ و ضربه‌گیر مثل نایلون‌های حباب‌دار و ورق فوم پیچید، سپس آن‌ها را در کارتن‌های مخصوص حمل گذاشت. در شرکت سفیران کارتن‌های مخصوص فریت بار، با برند بسته‌بندی تخصصی لاجیستو پک، ده لایه بوده و به نسبت کارتن‌های عادی بسیار ضخیم‌تر و مستحکم‌تر هستند.

بسته‌بندی تخصصی لوازم منزل جهت حمل هوایی


ظروف و وسایل آشپزخانه و مبل و میز و صندلی؛ این وسایل را باید ابتدا با وسایل محافظ و ضربه‌گیر مثل نایلون حباب‌دار و یا صفحه فوم یا از این دست وسایل پوشاند. بعد باید آن‌ها را داخل جعبه یا کارتن‌های مخصوص فریت بار، کارتن‌های ده لایه با برند لاجیستو پک، قرار داد. بهتر است داخل کارتن را با مواد ضربه‌گیر یا لباس و پارچه و ملحفه پر کرد که ایمنی این وسایل را بیشتر خواهند کرد. مرحله بعدی، قرار دادن کارتن روی پالت‌هاست. بهتر است کارتن‌های محتوی لوازم شکستنی روی یک پالت قرار بگیرد و بعد با پلاستیک پیچیده و سپس تسمه کشی شود تا دقیقاً به پالت فیکس گردد.

بسته‌بندی تخصصی کالای خطرناک جهت حمل هوایی


سازمان حمل‌ونقل بین‌المللی هوایی، یاتا، در مورد بسته‌بندی انواع کالاهای خطرناک به تفصیل توضیح داده است؛ اینکه بسته‌بندی باید چند لایه باشد، برای لایه داخلی از چه نوع پوششی باید استفاده کرد، برای هر نوع کالای خطرناک باید از چه نوع نشت‌گیری استفاده کرد، لایه یا ظروف بیرونی از چه جنسی باشد تا در برابر ضربات مقاوم باشند و ... . در حقیقت برای هر گروه و هر کالای خطرناک دستورالعمل متناسب با آن کالا ارائه شده است. مهم‌ترین کالای خطرناکی که از کشور به خارج فرستاده می‌شود، محصولات پتروشیمی است. کارکنان بخش بسته‌بندی شرکت سفیران با گذراندن دوره‌های آموزشی با اصول بسته‌بندی کالاهای خطرناک به‌خوبی آشنا هستند و این کالاها را با بهترین کیفیت بسته‌بندی خواهند کرد.

بسته‌بندی تخصصی کالای تجاری جهت حمل هوایی


کالاهای تجاری همان‌گونه از عنوانش پیداست، کالاهایی است که برای صادرات و فروش به خارج از کشور ارسال می‌شوند؛ کالاهایی مثل فرش و صنایع‌دستی و محصولات کشاورزی و غذایی. این کالاها را عموماً به دو نوع فاسدشدنی و فاسد نشدنی تقسیم می‌کنند. بعضی از کالاهای فاسدشدنی را بهتر است طوری بسته‌بندی کنید که هوا به داخل بسته وارد شود؛ برای مثال اگر قرار است میوه صادر شود، بهتر است روی بسته را با توری پوشاند تا هوا به داخل بسته راه یابد و محصول در طول راه فاسد نشود؛ اما محموله‌های دیگر مانند محصولات دریایی می‌بایست درون یونولیت‌های ضخیم همراه با یخ یا یخ خشک به‌گونه‌ای که هوای بیرون به درون محفظه راه نیابد، بسته‌بندی شود. بعد از اطمینان از بسته‌بندی، باید بسته‌ها را پالت‌بندی و تسمه‌کشی کرد تا فیکس شوند و تعادل‌شان در طول راه حفظ شود.

بسته‌بندی تخصصی تجهیزات صنعتی جهت حمل هوایی


تجهیزات صنعتی عموماً کالاهایی باارزش، گران‌قیمت و حساس هستند که برای صادرات و یا شرکت در نمایشگاه‌های صنعتی و گاهی تعمیرات ارسال می‌شوند. به خاطر اهمیت این کالاها، تأکید شده که برای بسته‌بندی این کالاها یا روی پالت و یا در جعبه‌های مخصوص حمل هوایی قرار بگیرند. برای جعبه بهتر است از جعبه‌های چوبی مخصوص و هم‌اندازه آن کالا استفاده شود. توجه داشته باشید، همان‌طور که اشاره کردیم، برای ارسال بار به کشورهای آمریکا و کانادا و اقیانوسیه، بسته‌بندی چوبی باید سم‌پاشی شده باشد؛ این هم شامل جعبه چوبی است و هم پالت چوبی.

بسته‌بندی تخصصی آلات و ادوات موسیقی جهت حمل هوایی


سازهای موسیقایی وسایلی ظریف و حساس هستند که به‌راحتی ممکن است آسیب ببینند. سازها هم از نظر مادی و هم معنوی برای صاحب بار ارزش بسیار زیادی دارند، بنابراین لازم است با نهایت دقت و حساسیت بسته‌بندی و ارسال شوند. بهترین شیوه برای اینکه ساز در طول راه صدمه نبیند، استفاده از جعبه چوبی مخصوص حمل هوایی است؛ یعنی جعبه‌هایی که مخصوصاً برای خود ساز ساخته شده باشند. می‌توان فضای خالی جعبه را با ضربه‌گیرهایی مثل فوم پر کرد تا ایمنی به بالاترین حد خود برسد. گروه‌های هنری نیز که قصد برگزاری کنسرت در خارج از کشور را دارند می‌توانند با مراجعه به صفحه ارسال ادوات موسیقی از شرایط ارسال ساز مطلع شوند.

بسته‌بندی تخصصی موتورسیکلت و خودرو جهت حمل هوایی


بسته‌بندی موتورها کمی سخت‌تر است. موتور باید کاملاً خالی از بنزین و روغن موتور بوده و باطری‌اش جدا شده باشد. سپس باید آن را در جعبه مخصوص حمل قرار دارد. خیلی مهم است که این جعبه‌های چوبی کاملاً استاندارد و اندازه موتور باشند تا تحمل وزن موتور را داشته باشند و بتوانند آن را مهار کنند، تعادل وسیله را در پرواز حفظ کرده و مانع از آسیب آن شوند.

بسته‌بندی تخصصی آثار هنری و تابلو جهت حمل هوایی


آثار هنری ارزش معنوی و مادی بالایی دارند. بسیاری از آثار برای نمایش در نمایشگاه‌ها و موزه‌ها و یا فروش ارسال می‌شوند. برای همین خیلی مهم است که هیچ صدمه‌ای به بار وارد نیاید. این آثار ظرافت زیادی دارند و با کمترین فشار و ضربه‌ای، آسیب می‌بینند و حتی ممکن است به‌طور کامل از بین بروند. برای اینکه این اتفاق نیافتد، باید این آثار را با ضربه‌گیرهای تخصصی پوشاند و سپس آن‌ها را داخل جعبه‌های چوبی مخصوص گذاشت. اینکه جعبه متناسب با ابعاد آثار باشد، اهمیت زیادی دارد چون احتمال آسیب را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. فضای خالی جعبه را هم می‌توان با ضربه‌گیری مثل فوم پر کرد.
این نمونه‌ای از کالاهایی است که توسط شرکت سفیران، تحت برند لاجیستوپک بسته‌بندی می‌شود و برای ارسال به نقاط گوناگون دنیا مهیا می‌گردد. حتماً پذیرفته‌اید که با توجه به حساسیت و ریزه‌کاری حرفه بسته‌بندی کالاها باید این مرحله را به شرکت فریت بار و کارگو سفیران بسپارید. گفتنی است اگر مایلید از شرایط ارسال گروهی تابلوهای نقاشی برای شرکت در نمایشگاه‌ها مطلع شوید به صفحه ارسال آثار هنری و تابلوهای نقاشی مراجعه کنید.


ابزارهای استفاده ‌شده در بسته‌بندی تخصصی فریت بار


سفیران از ابزارهای مطمئنی برای بسته‌بندی کالاها استفاده می‌کند. ابزارهایی مانند کارتن‌های مخصوص فریت بار، ده لایه با برند لاجیستوپک ایمن برای کالاها در پروسه حمل هوایی، سلفون‌های پلاستیکی ضخیم جهت یکپارچگی کالا، نایلون‌های حبابدار یا ورق‌های فوم صنعتی، انواع صندوق چوبی صنعتی مخصوص حمل هوایی که در قسمت بسته‌بندی تخصصی این شرکت تحت نام برند لاجیستوپک تهیه می-شوند. کارتن‌های مخصوص حمل هوایی لاجیستو پک ده لایه بوده و به نسبت کارتن‌های عادی بسیار ضخیم‌تر و مستحکم‌تر هستند. می‌توان توی کارتن‌ها را با وسایل محافظ و حتی وسایل غیر شکستنی و نرم مثل لباس پر کرد تا احتمال آسیب وسایل شکستنی کمتر شود. همین‌طور شرکت سفیران کارگاهی برای ساخت جعبه‌های چوبی دارد و می‌تواند جعبه‌های چوبی متناسب برای هر نوع وسیله‌ای را بسازد. به این ترتیب هر وسیله در جعبه چوبی مخصوص به خودش قرار می‌گیرد.

تهیه مدارک بار جهت انجام تشریفات گمرکی در مبدأ و مقصد


پکینگ لیست (Packing List) یا لیست بسته‌بندی، مدرکی است که فرستنده کالا برای اعلام اندازه و حجم و بسته‌بندی بار و محتویات بار به گمرک کشورهای مبدأ و مقصد اعلام می‌کند. پکینگ لیست به‌طور جزئی نشان می‌دهد که در محموله باری چه نوع کالاهایی در چه تعداد و حجمی قرار دارند. در کنار بسته‌بندی، لیست بسته‌بندی هم از اهمیت زیادی برخوردار است. پکینگ لیست روال کار را سریع‌تر کرده و احتمال باز کردن بسته‌ها را کاهش می‌دهد. اگر مأمورین گمرک حس کنند که لیست درست نیست و نیاز به باز شدن بسته‌بندی است، فرآیند بسته‌بندی باید دوباره تکرار شود که هم حرکت را به تأخیر می‌اندازد و هم باعث هزینه مضاعف برای فرستنده خواهد شد؛ بنابراین باید تا حد ممکن سعی کرد که این اتفاق نیافتد. در پکینگ لیست این اطلاعات داده می‌شود:

  • اطلاعات کامل فرستنده یا فروشنده
  • اطلاعات کامل گیرنده یا خریدار
  • تاریخ صدور فاکتور
  • شماره صدور فاکتور
  • ردیف کالاها و خدمات
  • شرح مشخصی از کالا و خدمات ارائه شده
  • تعداد بسته‌ها به همراه نوع بسته‌بندی
  • ابعاد بسته‌ها شامل طول، عرض و ارتفاع با ذکر واحد اندازه‌گیری
  • وزن خالص هر بسته
  • وزن ناخالص هر بسته

الصاق برچسب‌های هشداردهنده و امنیتی بر روی بسته‌ها


یکی از بخش‌های مهم برای شرکت سفیران پس از بسته‌بندی، نصب علائم هشداردهنده و امنیتی است تا شرایط کالای موجود در بسته‌بندی به اطلاع حمل‌کنندگان برسد تا در جابجایی وسایل و قرار گرفتن آن‌ها در قسمت بار، دقت و ملاحظات لازم لحاظ شود و بار به صورتی استاندارد و در جایی مناسب قرار گیرد. نکاتی مانند شکستنی بودن بار، نوع محصول و خطرناک بودن محموله را می‌توان با رؤیت این برچسب‌ها متوجه شد.

دیگر خدمات سفیران


سفیران به‌عنوان یکی از شرکت‌های باتجربه و متبحر در فریت بار، خدماتی چون پیکاپ و حمل بار از تمام کشور به فرودگاه، بسته‌بندی حرفه‌ای و انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه امام خمینی و سایر فرودگاه‌ها را برای مشتریان انجام می‌دهد. همچنین بیمه تکمیلی محموله‌ها را از طریق شرکت‌های بیمه معتبر بر عهده می‌گیرد. سفیران امکان پیگیری آنلاین بار را نیز برای مشتریانش فراهم کرده است.
سفیران بار شما را در سلامت کامل، در اسرع وقت و با حداقل هزینه به هر مقصدی در دنیا، حتی دورترین کشورها، ارسال می‌کند. لطفاً برای گرفتن مشاوره، کسب اطلاعات بیشتر و شروع همکاری با شماره 88830215 تماس بگیرید. دیگر خدمات سفیران به این شرح است:

اطلاعات بیشتر

شرایط امنیتی و حراستی فریت خدمات بسته بندی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند. فرودگاه ها ی کشور ما ، علی الخصوص فرودگاه امام خمینی ، به عنوان دروازه اصلی حمل ونقل هوایی کشور، با لطف پروردگار و تلاش ، کوشش و مدیریت نیروهای انتظامی، نظامی، قضایی، امنیت و حراستی، و با همکاری پرسنل نهاد ها و موسسات ، مشغول در این فرودگاه ، همواره بستر آرامش و تحرک بی وقفه و امن مسافر و کالا ، در این مکان استراتژیک بوده و هست.
ادامه مطلب

ارسال بار به تمامی کشورهای دنیا

ویدئو های دیدنی فریت بار