چند نکته مهم پیرامون ارسال سریع و بی دردسر محصولات نمایشگاهی به خارج از ایران

فرصت نمایش کالاها. این ساز و کاری است که گاه گاه در برخی کشورهای جهان فراهم می آید تا صاحبان صنایع بتوانند تولیداتشان را به جهانیان بشناسانند. این نمایشگاه ها چند سال یک‌بار در کشورهای گوناگون برپا می‌شود که مهم‌ترین نمایشگاه‌های برگزار شده در جهان به شمار می آیند و تحت نظر مؤسسه‌ای به نام دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها که در پاریس واقع است قرار دارند. این نوع نمایشگاه را اکسپو (expo) نیز می‌گویند. ایده برگزاری این قبیل نمایشگاه‌ها به سنت رایج میان فرانسویان برای برگزاری نمایشگاه‌های سالانه بازمی‌گردد. در سال ۱۸۴۴ نمایشگاهی تحت عنوان نمایشگاه صنعتی در پاریس برگزار شد که زمینه‌ای بود برای گسترش آن در سطح بین‌المللی. اولین دوره این نمایشگاه‌ها پس از انقلاب صنعتی با نام «نمایشگاه بزرگ» در هاید پارک لندن در سال ۱۸۵۱ برگزار شد. در این نمایشگاه‌ها محصولات گوناگونی عرضه می‌شوند و فرصتی است تا کشورها تولیدات دیروز و امروز و برنامه‌های تولیدی آینده خود را به نمایش جهانی بگذارند. اهمیت این نمایشگاه و پیامدها و نتایج به‌دست‌آمده از آن برای کشورهای جهان آن‌چنان ارزشمند است که امروزه اکسپوها سومین رویداد مهم دنیا پس از مسابقات جام جهانی فوتبال و بازی‌های المپیک به شمار می‌روند و نام "المپیک فرهنگ ملل" را برای آن برگزیده‌اند. البته شیوه برگزاری این اکسپوها گوناگون است. گاهی شاهد برپایی نمایشگاه‌های تخصصی در زمینه کالایی خاص هستیم و گاهی با یک نمایشگاه عمومی و آزاد روبه‌رو می‌شویم. ناگفته پیداست که صاحبان صنایع در کشور ما نیز نباید از قافله عقب بمانند و صدالبته برای ارسال کالاهای گوناگون خود تدابیری نیاز دارد. با توجه به تنوع کالاها و لزوم رعایت نکات بسیار در ارسال بعضی از آن‌ها و همچنین ارسال به‌موقع برای شرکت در نمایشگاه، فریت بار بهترین گزینه خواهد بود. شرکت فریت بار و کارگو سفیران با سال‌ها تجربه و تخصص کافی در ارسال انواع محموله‌ها آماده است تا شما را برای حضور به‌موقع در این نمایشگاه‌ها با مناسب‌ترین هزینه یاری کند.
 

آشنایی با ارسال هوایی سرع و مطمئن کالاهای نمایشگاهی از فرودگاه امام خمینی

 
در صنعت حمل‌ونقل بین‌المللی به هرگونه جابه‌جایی بار، به‌صورت کلی یا جزئی، فریت بار اطلاق می‌شود ولی عموماً منظور از فریت بار، حمل هوایی با استفاده از شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی است. فریت بار یا حمل هوایی به نسبت دیگر راه‌های حمل مطمئن‌تر، سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر است و به صادرکننده امکان دسترسی به اقصی نقاط جهان را می‌دهد. هواپیماهای امروزی امکانات متعدد و مدرنی دارند که باعث می‌شود به‌خوبی از عهده نگهداری و حمل کالاهای مهم و حساس بربیایند و احتمال آسیب و صدمه در آن‌ها به کمترین حد ممکن برسد.
 
در "ارسال هوایی کالای نمایشگاهی" به سرتاسر دنیا، احتیاط در نگهداری از کالاها و سرعت حمل از مهم‌ترین مسائلی هستند که باید رعایت شوند. حمل هوایی از مناسب‌ترین راه‌های جابجایی کالاهای نمایشگاهی است؛ هواپیما امکانات خوبی برای نگهداری از کالاها دارد، سریع است، به همه کشورهای دنیا دسترسی دارد و هزینه جابجایی آن منطقی و به‌صرفه است. کالاهای نمایشگاهی عموماً در تعدادی محدود و معدود به کشورهای خارجی ارسال می‌شوند ولی اهمیت و ارزش زیادی برای ارسال‌کننده دارند و باید در اسرع وقت و در سلامت کامل تحویل داده شوند. سیستم فریت بار راهی ایمن و مطمئن برای ارسال کالای نمایشگاهی به هر جایی از دنیاست.
 
اگر به دنبال شرکتی برای حمل هوایی کالاهای نمایشگاهی خود هستید، می‌توانید از خدمات سفیران بهره بگیرید. شرکت خدمات فریت بار و کار گو سفیران بیش از سه دهه است که در امر ارسال هوایی سریع و مطمئن کالای نمایشگاهی به کشورهای مختلف دنیا فعالیت دارد. سفیران با تجربه طولانی در این امر، می‌تواند محصولات ارزشمند شما را به بهترین نحو و با مناسب‌ترین هزینه حمل هوایی به کشورهای خارجی ارسال کند. پیکاپ بار از همه استان‌های کشور، حمل کالا به فرودگاه، انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه مبدأ و تحویل در گمرک مقصد از جمله خدماتی است که سفیران برای صادرکنندگان کالای نمایشگاهی انجام می‌دهد. برای مشاوره، کسب اطلاعات و ثبت درخواست لطفاً با شماره 88830215 تماس بگیرید.
 

ارسال هوایی سریع و مطمئن کالای نمایشگاهی از ترمینال بار  فرودگاه امام چه اهمیتی دارد؟

 
کالای نمایشگاهی طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود؛ محصولات غذایی، کشاورزی، تجهیزات صنعتی و هر کالا و محصول دیگری که برای شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی از ایران خارج می‌شود کالای نمایشگاهی به حساب می‌آید. همان‌طور که اشاره شد از این کالاها تعداد زیادی ارسال نخواهد شد ولی از آنجایی‌ که قرار است در نمایشگاه عرضه یا رونمایی شوند،  حفظ کیفیت و سلامت آن‌ها اهمیتی حیاتی دارد. از سوی دیگری، به خاطر محدودیت زمان حضور در نمایشگاه، سرعت حمل هم برای ارسال‌کنندگان مطرح است و به آن توجه دارند. از بین راه‌های متعدد حمل، فریت بار شرط لازم و کافی برای حمل انواع کالاهای نمایشگاهی را دارد و از نظر اقتصادی نیز مقرون‌به‌صرفه است.
 
 
 
 
سالانه نمایشگاه‌های متعددی برای عرضه کالاها در کشورهای مختلف دنیا برگزار می‌شود؛ نمایشگاه‌هایی برای صنایع غذایی، فناوری و تکنولوژی، معماری و دکوراسیون داخلی، تجهیزات پزشکی، خودرو و قطعات خودرو و ... به خاطر همین تنوع، نگهداری و حمل کالاهای نمایشگاهی کار چندان ساده‌ای نیست؛ بعضی از کالاها باید در شرایط محیطی و دمایی خاصی نگهداری شوند، برخی دیگر سنگین و بزرگ هستند و تعدادی دیگر ممکن است ظریف و شکننده باشند. با این تفاسیر، حمل هوایی کالاهای نمایشگاهی نیاز به تبحر و تجربه دارد و باید توسط متخصصین انجام گیرد.
 
سفیران از حرفه‌ای‌ترین شرکت‌های فعال در ارسال هوایی سرع و مطمئن کالای نمایشگاهی است. شرکت فریت بار و کار گو سفیران به عنوان نماینده رسمی کلیه هواپیمایی‌های معتبر بین‌المللی فعال در ایران، می‌تواند انواع کالاهای نمایشگاهی مثل محصولات غذایی، کشاورزی، فرآورده‌های لبنی و دامی، تجهیزات صنعتی، دستگاه‌های کشاورزی، تجهیزات پزشکی و ... را به هر مقصدی که بخواهید، حتی دورترین کشورهای دنیا، با ایمنی کامل ارسال کند. برای آگاهی بیشتر در این مورد با شماره 88830215 تماس بگیرید.
سفیران همواره تلاش کرده است تا "هزینه ارسال هوایی کالای نمایشگاهی" را در کنار بالا بردن کیفیت حمل آن تا حد ممکن کاهش دهد. هدف سفیران جلب رضایت و آرامش خاطر مشتریانش است.
 

هزینه حمل هوایی سریع و مطمئن کالای نمایشگاهی کارگو فرودگاه امام

 
راه‌های دریایی و زمینی عموماً برای بارهای صادراتی خیلی بزرگ و انبوه مناسب‌تر هستند ولی در مورد محموله‌های خرد و متوسط به‌صرفه و اقتصادی محسوب نمی‌شوند. کالاهای نمایشگاهی عموماً در حجم خیلی کم ارسال می‌شوند؛ بنابراین اگر بار را از این راه‌ها بفرستید، احتمالاً هزینه خیلی زیاد و غیرمنصفانه‌ای به شما تحمیل خواهد شد. برای وضعیت‌هایی مثل ارسال کالاهای نمایشگاهی که محموله انبوه و بسیار بزرگ نیست، سیستم فریت بار، راه حمل بهتر و مقرون‌به‌صرفه‌تری است؛ چون شرکت‌های هواپیمایی هزینه فریت بار کالای نمایشگاهی را بر مبنای مقصد و وزن محاسباتی محموله تعیین می‌کنند که برای این وضیعت معمولاً رقمی کاملاً اقتصادی و توجیه‌پذیر می‌شود.
 
 
 
 
نکته بعدی به‌سرعت و شرایط حمل مرتبط است. اگر بار شما محصولات غذایی و کشاورزی فاسدشدنی مثل لبنیات یا میوه‌جات باشد و یا داروهای پزشکی، وسیله حمل‌ونقل باید شرایط خاص نگهداری این کالاها را به‌خوبی رعایت کند. گرما، رطوبت و یا نور می‌تواند به‌راحتی باعث آسیب و فاسد شدن این محصولات شود. طبیعتاً از بین رفتن محصول یا خرابی آن، به معنی هزینه است. اگر این اتفاق ناخوشایند رخ دهد، به این معنی است که شما دو بار هزینه کرده‌اید؛ یک بار هزینه حمل و یک بار هزینه و زیان از بین رفتن محصول. برتری هواپیماها به دیگر وسایل حمل‌ونقل این است که بسیار سریع هستند و امکانات ویژه‌تری برای نگهداری از محمولات فاسدشدنی و حساس دارند. با فریت بار شما فقط یک‌بار هزینه حمل می‌پردازید که به نسبت مزایای آن، منطقی و قابل‌قبول است.
شما می‌تواند حمل این کالاها را به سفیران بسپارید. سفیران متعهد می‌شود که محموله نمایشگاهی شما را، در هر میزان وزنی که هست و هر مقصدی که دارد، با مناسب‌ترین نرخ ارسال کند. برای آشنایی بیشتر با شیوه محاسبه هزینه‌ها و تعیین هزینه فریت بار کالای نمایشگاهی خود، با شماره 88830215 تماس بگیرید و با کارشناسان سفیران گفت‌وگو کنید.
 

خروج موقت کالای نمایشگاهی از فرودگاه امام خمینی به چه نحوی انجام میشود؟

 
کالاهای نمایشگاهی به‌صورت موقت از کشور خارج می‌شوند. در این شرایط شما برای گرفتن گواهی مبدأ و پروانه خروج موقت، باید به گمرک ضمانت یا تعهد بدهید پروانه خروج مدت محدود و مشخصی دارد و شما باید در موعد تعیین شده کالاها را به کشور عودت دهید. اگر این اتفاق نیافتد ممکن است ضمانت یا تعهد شما به اجرا گذاشته شود و جریمه شوید.
 
 
 
 
توجه داشته باشید که اگر کالاهای غذایی و خوراکی ارسال می‌کنید، باید برای آن‌ها گواهی بهداشتی بگیرید؛ این گواهی به منزله تائید سلامتی و کیفیت این محصولات است و بسته به منشأ آن محصول، وزارت بهداشت و یا وزارت جهاد کشاورزی آن را صادر می‌کند. البته در زمینه بازگشت برخی کالاها تردید وجود دارد. مثلاً مواد غذایی ممکن است دیگر به کشور باز نگردد یا تابلوهای نقاشی فروخته شوند. این موارد حتماً باید اظهار گردد تا در صورت لزوم برای کالاها گواهی خروج قطعی صادر شود. برای صادرات این‌گونه کالاها شما به یک کارت بازرگانی دارای اعتبار با قابلیت صادرات و واردات نیاز دارید؛ یعنی این کالاها حتماً باید از طریق کارت بازرگانی ارسال شوند و این کارت‌ها هم در زمینه صادرات و هم واردات فعال باشند.
 
 
 
 
این حداقل مدارکی است که برای خارج کردن کالای نمایشگاهی از کشور باید به گمرک ارائه کنید. البته گمرک کشورهای مختلف قوانین خاص خود را دارد و این احتمال هست که در کشور مقصد غیر از این مدارک، مدارک دیگری هم از شما خواسته شود. برای آگاهی بیشتر با شماره تلفن 88830215 تماس بگیرید؛ کارشناسان سفیران در مورد همه مدارک لازم برای فریت بار کالای نمایشگاهی به کشورهای مختلف دنیا راهنمایی‌تان می‌کنند. به خاطر داشته باشید سفیران در طی تشریفات و پروسه گمرکی در کنار شما و همراهتان خواهد بود و مشاوره و راهنمایی لازم را به شما خواهد داد.
 

در فریت بار کالای نمایشگاهی، محمولات چگونه بسته‌بندی می‌شوند؟

 
ازآنجایی‌که تنوع محصولات نمایشگاهی زیاد است، نوع بسته‌بندی آن‌ها با توجه به نوع کالا تعیین می‌شود. مثلاً کالاهای فاسدشدنی را بهتر است طوری بسته‌بندی کنید که دمای داخل بسته بندی ها حفظ شود و به اصطلاح دو هوا نشوند. یا اگر کالا شکستنی است بهتر آن‌ها را در جعبه‌های چوبی مناسب و محکم قرار دهید تا کاملاً ایمن باشند. همچنین محصولاتی که خطرناک تلقی می‌شوند را باید مطابق دستورالعمل‌ها و استانداردهای جهانی بسته‌بندی کرد.
 

صدور بارنامه فریت بار کالای نمایشگاهی چگونه است؟

 
شرکت خدمات فریت بار و کار گو سفیران از سازمان هواپیمایی کشوری برای صدور بارنامه شرکت‌های هواپیمایی معتبر و انجام خدمات حمل هوایی مجوز رسمی دارد و می‌تواند با نرخی منصفانه این کار را بر عهده بگیرد و بار را در اسرع وقت به مقصد ارسال کند. برای سفیران اعتبار شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی و مسیرهای پروازی اهمیت خیلی زیادی دارد و همیشه تلاش می‌کند محموله‌های کالای نمایشگاهی را با بهترین شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی و مناسب‌ترین مسیرها به مقصد برساند. هدف این است که کالاها با اطمینان کامل و با بیشترین سرعت حمل شوند و هزینه حمل هوایی کاهش یابد. برای همین سفیران هواپیماهای پهن‌پیکر و مسیرهای مستقیم را برای بار شما در نظر می‌گیرد که محموله شما در اسرع وقت و در سلامت کامل به کشور مورد نظر برسد.
شماره 88830215 شماره اصلی شرکت سفیران است. دفتر سفیران در فرودگاه امام خمینی، ترمینال کار گو، دفتر شماره سیزده قرار دارد. سفیران در قبال محصولات صادراتی شما مسئولیت‌پذیری کامل دارد و تمام تلاشش را برای جلب رضایت شما انجام می‌دهد.
 

سخن پایانی

 
صدور بارنامه و رزرو کتبی از خدمات اصلی شرکت سفیران است. سفیران امکان پیگیری آنلاین محموله در تمام مراحل فریت بار برای شما فراهم کرده است تا هر زمانی که خواستید از موقعیت محموله خود آگاه شوید. این شرکت از بسته‌بندی و پیکاپ بار تا ارائه خدمات انبارداری در کشور و بیمه تکمیلی را برای مشتریانش انجام خواهد داد.
 
شما می‌توانید با اطمینان خاطر محموله خود را به سفیران بسپارید. برای شروع همکاری با تلفن 88830215 تماس بگیرید. شرکت سفیران با تجربه چند دهه فریت بار کالای نمایشگاهی از اهمیت حمل و نگهداری این کالاها به‌خوبی آگاه است و می‌تواند محموله شما را به‌خوبی برای فریت بار آماده کند تا هزینه فریت بار کالای نمایشگاهی شما به سرتاسر دنیا به حداقل ممکن برسد.
 
 
 
 
حال که با گوشه‌ی از خدمات شرکت سفیران مستقر در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی  ، در زمینه حمل هوایی سریع و مطمئن محصولات نمایشگاهی آشنا شدید بهتر است برخی قابلیت‌های دیگر این شرکت را نیز بدانید. با سفیران، جهان کالای ایرانی را بهتر می‌شناسد:
 
  • مشاوره رایگان برای حمل بار شما و بازدید آن در مبدأ
  • بسته‌بندی انواع بار جهت حمل هوایی فریت بار در محل کار یا منزل فرستنده 
  • تحویل بار در مبدأ و حمل زمینی آن به فرودگاه 
  • ارائه انواع خدمات انبارداری در مبدأ 
  • ارائه خدمات بیمه تکمیلی بار توسط شرکت‌های معتبر بیمه 
  • انجام تشریفات گمرکی در راستای خروج بار از گمرکات کشور و حمل هوایی به مقصد
  • صدور بارنامه با مناسب‌ترین نرخ حمل هوایی بار با معتبرترین ایرلاین های فعال در ایران
  • دریافت رزرو کتبی بار از ایرلاین و ارائه آن به فرستنده بار
  • ارائه خدمات آنلاین جستجوی بار جهت دریافت اطلاعات مراحل حمل توسط شرکت هواپیمایی
اطلاعات بیشتر

شرایط امنیتی و حراستی فریت محصولات نمایشگاهی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ارسال بار به تمامی کشورهای دنیا

ویدئو های دیدنی فریت بار